На Місяці виявилося у 100 разів більше води, ніж вважалося раніше

Науковці провели докладний аналіз місячного ґрунту, і виявили: на Місяці стільки ж води, скільки в американських Великих озерах.

Вчені встановили, що концентрація води в мінералах, які утворюють місячний ґрунт, значно більше, ніж вважалося раніше - від 65 мільярдних часток до 5 мільйонів за масою.

За абсолютним значенням ця кількість води на Місяці відповідає кількості води у Великих озерах Північної Америці.

Досі учені вважали, що вміст молекул води в місячному ґрунті не перевищує 1 мільярдної масової частки. Нове відкриття дослідників може бути використано для планування майбутніх місій до Місяця.

Науковці провели повторний аналіз місячного ґрунту, привезеного на Землю в ході двох місій "Аполлон", а також метеоритного зразка місячного ґрунту. У своїй роботі команда вчених під керівництвом Френсіса Мак-Кубін з Інституту Карнегі у США за допомогою високочутливого методу мас-спектрометрії визначила вміст так званих гідроксильних часток (ОН) у складі апатитів - мінералів, що містять калій, фосфор і так звані рідкоземельні елементи.

В цих мінералах вода перебуває не в молекулярній формі H2O, а у формі гідроксильних частинок ОН, що беруть участь в утворенні кристалічної решітки мінералу.

Після проведення цього аналізу вчені провели екстраполяцію отриманих даних з урахуванням існуючої теорії формування Місяця. Відповідно до сучасних уявлень, Місяць утворився в результаті зіткнення небесного тіла розміром з Марс із Землею приблизно 4,5 мільярда років тому. Викинута в космічний простір внаслідок такого зіткнення розплавлена матерія, що нагадує земну вулканічну магму, охолола і утворила природний супутник землі.

Під час цього процесу частина води неминуче випарувалася в космічний простір, однак, на думку геохіміків, частина її мала бути збережена на Місяці в кристалізаційної формі всередині мінералів.

Читайте також:

Місячні кратери виявилися гігантськими батарейками

На Марсі знайшли залишки гігантського озера

Астроном-аматор виявив новий природний супутник Землі

На поверхні Місяця знайшли воду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: