На Місяці знайшли уран для роботи атомних станцій

Ресурсів Місяця вистачить для того, щоб побудувати на його поверхні АЕС, які б давали енергію місячним базам.

Японський місячний зонд "Кагуя" вперше знайшов на поверхні земного супутника радіоактивний елемент уран.

Фахівці, що аналізують зібрані зондом дані, представили нові результати на 40-й конференції по вивченню Місяця і планет.

Дані, з якими працювали учені, були зібрані спектрометром зонда, що працює в гамма-діапазоні частот. На підставі переданої японським апаратом інформації астрономи змогли побудувати докладні карти розподілу різних хімічних елементів. Крім виявлення урану учені змогли уточнити вміст на Місяці торія, калія, титана, магнію, кремнію, кальцію, заліза і кисню.

Зонд "Кагуя" був запущений 14 вересня 2007 року. На місячну орбіту він вийшов 4 жовтня того ж року. Місія апарату полягала у вивченні геологічних характеристик земного супутника, а також його гравітаційних особливостей. 10 червня 2009 року "Кагуя" завершив свою роботу, розбившись о поверхню Місяця.

Наявність на земному супутнику урану дозволить в перспективі побудувати там атомні електростанції, які могли б живити енергією місячні бази.

Проте останнім часом майбутнє таких форпостів стає все більш туманним. В кінці квітня Кріс Ськолезе, який виконував обов'язки керівника NASA, заявив, що агентство, швидше за все, не будуватиме на Місяці жилу базу.

Читайте також:

Вчені створили штучну печінку на основі судин кишечнику свиней

Смерть Майкла Джексона обвалила найбільші світові інформаційні ресурси

Land Rover випустив "позашляховий" телефон

Виставлений на продаж найдорожчий автомобіль у світі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: