На Місяці знайшли вхід в підземний тунель

Теоретично, подібні тунелі можуть служити притулком для місячних поселенців.

Астрономи виявили на Місяці отвір, імовірно що веде в тунель, розташований під поверхнею. Стаття з описом відкриття прийнята до друку в журналі Geophysical Research Letters.

Округлий пролом було виявлено японським зондом "Кагуя", який досліджував поверхню земного супутника протягом двох років. У червні 2009 року зонд завершив свою місію і розбився об поверхню Місяця. Отвір розташований неподалік від вулканічного плато, що отримав назву Пагорби Маріуса.

Діаметр пролома - близько 65 метрів. За оцінками вчених, отвір йде вглиб на 80 метрів. Астрономи вважають, що дірка веде в тунель, розташований під поверхнею Місяця. Такі тунелі повинні були сформуватися під час вулканічної активності у минулому. Вони являють собою затверділі потоки розплавленої матерії, в середині яких лава висохла. На існування таких тунелів вказували звивисті борозни, проте виявити переконливі свідчення того, що всередині борозен є порожнини, до цих пір не вдавалося.

Теоретично, подібні тунелі можуть служити притулком для місячних поселенців. "Дах" тунелю захищала б їх від сонячної радіації, крім того, всередині людям було б простіше підтримувати постійну температуру. Проте в даний час незрозуміло, наскільки протяжними є тунелі. Є висока ймовірність, що наскрізні проходи блоковані ділянками затверділої лави.

Незважаючи на те що найближчим часом майбутнє місячних баз є вельми туманним через брак коштів, перспективність цього заходу зросла в зв'язку з недавнім відкриттям на Місяці води.

Читайте також:

Американці "обстріляють" Місяць, щоб виявити на ньому воду

NASA загубило відео висадки людини на Місяць. У Голівуді зробили нове

NASA запустило відразу два супутника - дослідника на Місяць

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: