На МКС прилетить перший людиноподібний робот

У вересні 2010 року перший людиноподібний робот із гнучкими пальцями займе своє місце на МКС. Назвали робота Робонавтом Другим.

Перший людиноподібний робот для роботи в космосі готовий до запуску.

Про це повідомило NASA, уточнивши, що для робота вже передбачено місце на борту шатла Discovery, запуск якого запланований на вересень 2010 року.

Власне ім'я робота - Робонавт Другий. Робонавт перший так і не покинув межі Землі, а його спадкоємець, розробка другого покоління, повинен, на думку творців, стати першим "правжнім" роботом. Справжнім - значить схожим на тілюдиноподібні машини, що стали звичними персонажами фантастичних фільмів, які можуть виконувати більшість тих дій, які виконує людина.

Руки Робонавта зроблені так, щоб він міг тримати в них звичайний інструмент, який використовують для робіт у відкритому космосі космонавти. Замість клешні або гнізд для інструментів кінцівки робота оснащені пальцями. Причому пальцями досить спритними і сильними, так Робонавт за земного тяжіння легко піднімає гантелю масою понад 9 кг.

Для людини, звичайно, підйом гантелі десяти кілограмової навіть на витягнутій руці не особливо вражаюче досягнення, але творці Робонавта звертають увагу на те, що решта роботів з порівнянною рухливістю і спритністю набагато слабші. Маніпулятор робота, що заміняє стрижні з ядерним паливом в реакторах АЕС, піднімає в десятки і сотні разів більше, але порівнювати автоматизований підйомний кран з гнучким універсальним механізмом некоректно.

У людини, що працює на орбіті зі складною технікою, є одна сильна сторона: гнучкість поведінки. Коли під час ремонту космічного телескопа "Хаббл" у 2009 рік людині-астронавтові не вдалося відразу відкрутити болт, який заклинило, то він після консультацій із Землею зрушив болт грубою силою. Роботизований гайковерт в такій ситуації міг би й спасувати, проваливши тим самим всю місію по ремонту унікального інструменту.

Але зате у людей є й недолік, який чи не перекреслює їхні переваги: неможливість працювати у вакуумі без скафандра. Скафандр ж, всупереч поширеній помилці, зовсім не простий герметични одяг - новітні "Орлан-МК" швидше нагадують одномісний космічний корабель з власною системою життєзабезпечення, бортовим комп'ютером і навіть двигунами. Все це важить понад центнер: така ціна універсальності людини.

Робонавту скафандр не потрібен. Він зможе робити багато чого з того, що роблять люди, але у вакуумі і без спеціального захисту, так як його спочатку створили саме для робіт в космосі. Зараз конструктори проводять ряд випробувань, покликаних виявити сумісність електроніки Робонавта Другого з апаратурою на борту МКС і якщо все пройде нормально - восени його почнуть випробовувати вже в космічних умовах. Правда, для початку всередині станції. Доручати серйозну роботу новачкові за бортом поки що не планується.

Читайте також:

На МКС відмовив російський кисневий генератор

Марсіанська зима вбила американський апарат Phoenix

На виставці в США представили першу жінку секс-робота

Астронавти Discovery завершили останній вихід у відкритий космос

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: