На наступних президентських виборах українці зможуть голосувати онлайн – радник Зеленського

Дата публікації
Перегляди
2504
На наступних президентських виборах українці зможуть голосувати онлайн – радник Зеленського

unsplash.com

Технологію, можливо, випробують вже на місцевих виборах.

На наступних президентських виборах українці "точно" зможуть голосувати онлайн.

Про це в інтерв'ю Ліга.net розповів радник президента України Володимира Зеленського, 6-й номер у списку депутатів від "Слуги народу" Михайло Федоров.

За його словами, вже є проект The Vote, на першому етапі якого будуть проводитися опитування, завдяки яким президент, прем'єр та інші будуть дізнаватися про реальну думку жителів країни.

Система ідентифікації реалізована через Mobile ID, електронний підпис, Bank ID. З часом у президента хочуть впровадити технологію Smart ID, коли електронний підпис зберігається на смартфоні.

За словами Федорова, він буде робити все, щоб, можливо, використовувати онлайн-голосування вже на місцевих виборах – пілотно або повноцінно.

"Це складна технічна задача, в якій головним є забезпечення конфіденційності, цілісності та анонімності голосування", – сказав радник президента. "Ми для цього повинні підготуватися інфраструктурно, з кібербезпеки, а також ментально. До президентських точно повинні встигнути. А опитування - можливість привчити людей все це використовувати".

Раніше повідомлялося, що через півтора року 4G з'явиться у всіх українських містах і на дорогах державного значення, а ще через рік – у всіх населених пунктах і на всіх шляхах. Таким чином, українці в сільській місцевості отримають доступ до електронних адміністративних послуг, освіти медицини, торгівлі. Це ще на один крок наблизить реалізацію концепції "Держава в смартфоні".

Власник Viber готовий допомогти українцям створити "державу у смартфоні"

Власник Viber готовий допомогти українцям створити "державу у смартфоні"