Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На наступних президентських виборах українці зможуть голосувати онлайн – радник Зеленського

Технологію, можливо, випробують вже на місцевих виборах.

На наступних президентських виборах українці "точно" зможуть голосувати онлайн.

Про це в інтерв'ю Ліга.net розповів радник президента України Володимира Зеленського, 6-й номер у списку депутатів від "Слуги народу" Михайло Федоров.

За його словами, вже є проект The Vote, на першому етапі якого будуть проводитися опитування, завдяки яким президент, прем'єр та інші будуть дізнаватися про реальну думку жителів країни.

Система ідентифікації реалізована через Mobile ID, електронний підпис, Bank ID. З часом у президента хочуть впровадити технологію Smart ID, коли електронний підпис зберігається на смартфоні.

За словами Федорова, він буде робити все, щоб, можливо, використовувати онлайн-голосування вже на місцевих виборах – пілотно або повноцінно.

"Це складна технічна задача, в якій головним є забезпечення конфіденційності, цілісності та анонімності голосування", – сказав радник президента. "Ми для цього повинні підготуватися інфраструктурно, з кібербезпеки, а також ментально. До президентських точно повинні встигнути. А опитування - можливість привчити людей все це використовувати".

Раніше повідомлялося, що через півтора року 4G з'явиться у всіх українських містах і на дорогах державного значення, а ще через рік – у всіх населених пунктах і на всіх шляхах. Таким чином, українці в сільській місцевості отримають доступ до електронних адміністративних послуг, освіти медицини, торгівлі. Це ще на один крок наблизить реалізацію концепції "Держава в смартфоні".

Відео Власник Viber готовий допомогти українцям створити "державу у смартфоні"

Усі державні послуги у смартфоні - цілком реальна перспектива для України - вважає засновник одної з найбільших в світі інтернет-платформ з продажів та власник месенджера Viber – японець – Хіросі Микитані. Бізнесмен приїхав до України і вже зустрівся з президентом. Володимир Зеленський раніше заявляв, що його команда в майбутньому планує втілити ідею управління державою за допомогою ґаджетів.

Власник Viber готовий допомогти українцям створити "державу у смартфоні"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції