Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На подив учених після майже повного знищення популяції китів вдалося відновитися

Втім через глобальне потепління можуть виникнути нові проблеми.

Популяція горбатих китів біля узбережжя Південної Америки, яка була майже повністю знищена 20-го століття, більше на перебуває не межі зникнення.

Про це дослідження, опубліковане в журналі Royal Society Open Science, пише USA Today.

На кінець 1950-х років залишалося всього 440 горбатих китів у західній частині Південної Атлантики. Заходи із захисту тварин розпочалися у 1960-х роках, але спочатку вони, схоже, не відновлювалися. Тепер дослідження показало, що, на подив учених, наразі популяція налічує близько 25 тисяч китів. Це майже стільки ж, скільки, за оцінками дослідників, було до початку китобійного промислу в 1700-х роках.

Вчені в захваті від того, наскільки швидко і успішно оговталася популяція після того, як китобійний промисел остаточно зупинився в 1970-х роках.

"Це яскравий приклад того, що якщо ми робимо все правильно, популяції відновлюються" - сказав Олександр Зербіно, експерт з китів, який є провідним автором дослідження.

У світі налічується 16 популяцій горбатих китів. Чотири з них вважаються такими, що перебувають під загрозою вимирання, а один близький до загрози.

Населення світу відновлюється відтоді, як китобійний промисел був заборонений в 1970-х роках. Люди як і раніше – найбільша загроза для китів, оскільки вони потрапляють під удари кораблів та заплутуються в комерційних риболовецьких снастях.

Разом з цим є й непередбачувані наслідки відновлення китів. Справа в тому, що через глобальне потепління зсуваються місця проживання крилю, крихітних ракоподібних, які є основною їжею китів. Це може вплинути на їхнє майбутнє.

"Схоже, що криль рухається на південь в результаті глобального потепління, і це може змусити китів конкурувати з пінгвінами і морськими котиками за їжу", - сказав Зербіно.

Раніше морські біологи вперше записали та поширили "сумну" пісню найбільш рідкісного в світі кита. Після довгих років безконтрольного полювання вид цих китів так і не зміг відновитися.

Китобійний промисел у світі, інфографіка
tsn.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції