На поверхні Місяця знайшли воду

Вода на Місяці є, і її цілком достатньо, щоб не померти від спраги. Звичайно, про озера не йдеться - волога зберігається у ґрунті.

Три групи учених незалежно одна від одної виявили на Місяці ознаки води.

Волога тут присутня у вигляді тонких плівок, які оточують частинки місячного ґрунту. Концентрація води в ґрунті зростає під час наближення до полюсів.

Води небагато, але, як іронізують вчені, і цієї кількості досить для того, щоб майбутні космічні туристи не померли від спраги. За підрахунками дослідників, один кубічний метр ґрунту може дати літр води.

Нові дані спростовують поширену точку зору про абсолютну сухість супутника Землі.

Але, зауважує Карл Пітерс з Браунівського університету, "коли ми говоримо про воду на Місяці, ми не маємо на увазі озера, океани або навіть калюжі".

"Вода на Місяці - це молекули води і гідроксили (водень і кисень), які взаємодіють з молекулами гірських порід скелі і пилових часток у верхньому прошарку поверхні Місяця", - розповів Пітерс.

Він та його колеги обробляли дані, отримані з першої індійської місячної місії – орбітального космічного апарату "Чандраян-1".

Команда Роджера Кларка з Геологічної служби США використовувала дані, отримані за допомогою спектрометра телескопа Cassini. Вони також виявили на Місяці випромінювання, характерне для поєднання кисню з воднем.

Нарешті, до висновку про наявність на Місяці води дійшла Джесіка Саншайн та її колеги з університету Меріленда. Вони вивчали знімки місячної поверхні, отримані в інфрачервоних променях орбітальним телескопом Deep Impact.

Читайте також:

Французи знайшли планету, схожу на Землю

Індія загубила на орбіті Місяця свій супутник

Туманність Андромеди виявилася галактикою-"канібалом"

Супутник Сатурну нагадує Землю в момент зародження життя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: