Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Сонці зареєстрували один із найсильніших спалахів в історії

Спалах класу М 5,4 стався на Сонці 6 листопада. Спалахи цієї категорії вважаються небезпечними для Землі, але цього разу потік випромінювання пройшов повз планету.

На Сонці зареєстрували спалах, який став третім за потужністю за останні роки і одним з найсильніших за всю історію спостережень.

Активність на поверхні світила була зафіксована 6 листопада Національним управління океанічних і атмосферних досліджень США. Спалах відповідав розташуванню групи темних плям 1121 і відноситься до класу М 5,4.

Тривалість таких потужних процесів в атмосфері світила часто не перевищує декількох хвилин, але кількість енергії, що вивільняється за цей час, може досягати мільярдів мегатонн у тротиловому еквіваленті.

Залежно від яскравості випромінювання спалахи діляться на п'ять класів: А, B, C, M, X. Найсильніші - спалахи класу Х, кожен наступний клас у 10 разів слабкіший за попередній.

Для Землі вважаються небезпечними спалахи класу М і більше. Вони здатні викликати магнітні бурі, але безпосередньої небезпеки для людини не представляють. У цьому випадку напрямок потоку рентгенівського випромінювання пройшов повз Землю.

Читайте також:

NASA дало старт безпрецедентній експедиції до Сонця

Учені знайшли зірку, яка у 10 мільйонів разів яскравіша за Сонце

Людина з'явилася на Землі після "космічного бомбардування"

Астроном спіймав з планети-близнюка Землі загадкові сигнали

Залиште свій коментар

Вибір редакції