На Сонці стався рекордний за потужністю спалах

Сонце "вибухнуло" надлишком енергії. Спалах був настільки потужний, що досі відчувається на Землі.

На Сонці відбувся найпотужніший за цілий рік спалах. Сила рентгенівського випромінювання (C5.3) в півтора рази перевищила рівень попереднього рекорду, який було встановлено лише 6 днів тому.

Російські вчені, які зафіксували спалах, поки що не знають, в якій саме активній області він стався. Наразі на Сонці можна спостерігати дві великі групи плям, розташовані досить близько одна від одної - група 1034 і група 1035 за каталогом NOAA.

Скоріш за все, це область 1035, яка з'явилася на Сонці тільки 15 грудня і що вже налічує 16 сонячних плям. Більш "давня" активна область 1034, в якій було зареєстровано спалах 10 грудня, зараз майже зруйнувалася і з великою вірогідністю нездатна на подію подібної потужності.

Сонячні спалахи - це унікальні за потужністю процеси виділення світлової, теплової і кінетичної енергії в атмосфері Сонця. Вони так чи інакше охоплюють всі шари сонячної атмосфери: фотосферу, хромосферу і корону Сонця.

Тривалість сонячних спалахів часто не перевищує декількох хвилин, а кількість енергії, яка вивільнюється за цей час, може досягати мільярдів мегатонн в тротиловому еквіваленті. Сонячні спалахи зазвичай відбуваються в місцях взаємодії сонячних плям протилежної магнітної полярності.

Енергія сонячного спалаху виявляється в безлічі форм: у вигляді випромінювання (оптичного, ультрафіолетового, рентгенівського і навіть гамма), у вигляді енергійних частинок (протонів і електронів), а також у вигляді гідродинамічного перебігу плазми.

Зараз вчені шукають ключ до розуміння фізики сонячних спалахів в структурі і динаміці магнітного поля Сонця. Відомо, що якщо структура поля в околицях сонячних плям стає дуже складною, то силові лінії можуть почати перез'єднуватися одна з одною, що приводить до швидкого вивільнення магнітної енергії і енергії електричних струмів, пов'язаних з магнітним полем.

Читайте також:

"Хаббл" сфотографував народження нових сонячних систем

Гігантський телескоп зняв кіно про роботу Сонця

На краю Сонячної системи знайшли незрозуміле випромінювання

Сонце викинуло гігантський фонтан розжареного газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: