Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На тихоокеанських островах знайшли рештки гігантського голуба: вид зник через людей

На тихоокеанських островах знайшли рештки гігантського голуба: вид зник через людей

Птах міг проковтнути фрукти розміром з тенісний м'яч. 

Палеонтологи знайшли залишки величезного голуба, який мешкав на тихоокеанських островах Тонга 60 тисяч років тому. Він повністю зник через заселення території людьми близько 2850 років тому.

Про це пише Sci-news.

Голуби, які отримали назву Tongoenas burleyi, мали довжину близько 51 сантиметра без урахування хвоста. Вага ж була, щонайменше, уп'ятеро більша, ніж середній міський голуб, і міг літати.

Коли я вперше виявив скам'янілості Tongoenas burleyi в печері на острові Тонга в Еуа, мене відразу вразив їх розмір. Як тільки ми почали розкопки обвуглених і розбитих останків Tongoenas burleyi в місцях археологічних розкопок, ми зрозуміли, що це було ще одне викликане людиною вимирання. Голуби просто були приємними на смак.
провідний автор дослідженняДевід Стедман, куратор орнітології Флоридського музею природної історії

Tongoenas burleyi жив на деревах та харчувався фруктами. Припускають, що цей птах міг проковтнути плід розміром з тенісний м'яч. Цей голуб також був культиватором лісу, поширюючи насіння фруктів в нових місцях.

Вчені припустили, що T.burleyi завдяки своєму яскравому оперенню міг ліпше маскуватися, ніж коричневі і сірі голуби, які живуть на землі. T. burleyi надав важливу послугу природі, перенісши насіння на інші острови. Види голубів на Тонга сьогодні занадто малі, щоб їсти великі плоди: це створює загрозу деяким фруктовим деревам.

Нагадаємо, дослідники виявили, що у польоті одні з найважчих птахів - андські кондори - майже не виконують рухів крилами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції