На Венері виявили загадковий сяючий туман, який то зникає, то з'являється

На думку астрономів, дане явище не має аналогів на інших планетах, у тому числі і на нашій, і є якоюсь новою динамічною особливістю атмосфери Венери.

Венера_2
blogspot.com
Загадкові клубки сяючого туману, який то зникає, то з'являється
Чергове загадкове явище виявили астрономи на Венері. Незвичайний туман, що світиться, в атмосфері планети то зникає, то з'являється в різних місцях.

На думку астрономів, дане явище не має аналогів на інших планетах, у тому числі і на нашій, і є якоюсь новою динамічною особливістю атмосфери Венери.

"Припускаю, що даний процес віддалено нагадує те, що відбувається з міським смогом", - сказав  Дмитро Тітов, учений з Інституту ім. Макса Планка (Німеччина).

Як розповіли в Європейському космічному агентстві, за допомогою спеціального устаткування VMC (Venus Monitoring Camera) було зафіксовано декілька випадків яскравого світіння в південній півкулі планети в липні 2007 року. Через декілька днів подібні, але вже інтенсивніші світіння були зафіксовані поблизу екваторіальних регіонів Венери.

Фахівці говорять, що дане явище виникло у верхніх шарах щільної атмосфери Венери. Наразі немає даних про те, що могло викликати таке явище, а також чому у нього немає чіткого періоду і чому воно має місце тільки поблизу екватора планети.

Вчені припускають, що ефект свічення виникає через високу хмарну щільність Венери, в якій розчинена велика кількість сірчаної кислоти. Ці пари таким чином абсорбують і відображають ультрафіолетове світло, що надходить з Сонця.

Європейські учені, водночас, відзначають, що на висоті 70 км над поверхнею планети атмосфера складається з газоподібного оксиду сірки і найдрібніших крапель води. З подібних з'єднань сформовані найвищі хмари планети, які видно з космосу, крім того, саме ці хмари щільно блокують Венеру від прямої видимості поверхні.

У ЕКА припускають, що в результаті атмосферних процесів на цій висоті утворюються пари сірчаної кислоти, які піднімаються ще вище і там на них впливають сонячні промені, що примушують пари світитися.

За словами Тітова, незрозуміло що саме змушує оксид сірки і воду підніматися так високо і взаємодіяти. Швидше за все, за це відповідальні деякі поки невідомі процеси на поверхні Венери.

Відзначимо, що кілька місяців тому до Венери підійшов японський міжпланетний апарат "Акацукі" ("Зоря"), проте він не зміг вийти на орбіту планети через неправильну роботу гальмівного пристрою.

Читайте також:

На Венері утворилася гігантська пляма, що світиться

США розсекретили документи про падіння НЛО і розтин гуманоїда в 1947 (відео)

Астрономи зафіксували загадковий надпотужний вибух, що стався 4 млрд роки тому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: