Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Знайденим татуювань понад 5 тисяч років.

Вчені виявили найдавніші фігурні татуювання у світі. Вони виявлені у двох єгипетських мумій, які перебувають у Британському музеї.

Про це повідомляється в блогу музею.

Виявлені татуювання датуються 3351-3017 роками до нашої ери. Використовуючи інфрачервону спектроскопію, дослідники виявили татуювання із зображенням бика і вівці на плечі чоловічої мумії, і татуювання у вигляді ліній і S-образних мотивів на руках у жіночої мумії.

Чоловіча мумія, відома як "Чоловік Гебелейн А", експонується в Британському музеї майже безперервно з моменту його відкриття близько 100 років тому. Попередні дослідження показали, що "Чоловік Гебелейн А" був молодою людиною віком 18-21 років, яка померла від рани на спині.

Темні плями на його руці, які здавалися слабкими відмітками при природному світлі, довгий час залишалися недослідженими. Нещодавно інфрачервона спектроскопія виявила, що ці плями були фігурними татуюваннями двох рогатих тварин. Їх умовно ідентифікували як дикого бика (довгий хвіст, складні роги) і вівцю (звивисті роги, горбате плече). Обидві тварини добре відомі в переддинастичному єгипетському мистецтві.

У жіночій мумії, відомої як "Жінка Гебелейн", є кілька татуювань; серію з чотирьох маленьких S-подібних мотивів можна побачити вертикально над правим плечем. Нижче них на правій руці - лінійний мотив, схожий на об'єкти, що належать фігурам, які беруть участь у церемоніальних діях на пофарбованій кераміці того ж періоду. Вони могли бути символом сили та статусу або зображати предмети для ритуальних танців. S-подібні мотиви теж зображуються на кераміці тієї епохи.

"Ці природно муміфіковані люди належать до переддинастичного періоду історії Єгипту, до епохи, що передувала об'єднанню країни першим фараоном близько 3100 року до нашої ери. Вся видима шкіра цих мумій була досліджена на предмет ознак модифікації тіла в рамках нової програми збереження та дослідження", - розповів куратор проекту Даніель Антуан.

Застосування татуювань на людському тілі використовувалося в багатьох давніх культурах. Наразі найбільш давніми збереженими прикладами вважалися геометричні татуювання альпійської мумії, відомої як Етці (4-те тисячоліття до н. е.). Ґрунтуючись на радіовуглецевому аналізу, татуювання мумій "Гебелейн" по датах приблизно однакове з Етці (3370-3100 рр. до н. е.), тому можуть вважатися одними із найбільш ранніх збережених татуювань у світі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції