Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Знайдений комплекс поглиблює час зародження скіфського могильника на Мамай-Горі

На Мамай-Горі, розташованій на березі Каховського водосховища у Запорізькій області, знайшли не пограбоване поховання скіфського воїна віком близько 2,5 тисяч років.

Як повідомляють археологи, поховальний комплекс складався з двох могил. Одне з поховань було центральним, а друге – супровідним. У першому був похований літній чоловік, і ця могила була пограбована ще у давнину. А ось друге поховання залишилося неушкодженим і з багатьма унікальними знахідками.

У супровідній могилі археологи знайшли кістки юнака 18-20 років, ймовірно, зброєносця видатної людини, похованої у центральній могилі. 

"Він був вершником, майстром як ближнього, так і дального бою. Про це свідчить інвентар, що супроводжував його до потойбіччя", – йдеться у повідомленні на сторінці археологічної пам'ятки "Мамай-Гора".

У похованні знайшли рідкісну для скіфів сіроглиняну амфору, яка матиме визначну роль у датуванні комплексу. Окрім того, у могилі були уламки кістяних псаліїв і застібки для кінської вузди. Із зброї – залізна бойова сокира, бронзові та кістяні стріли, і окраса всього комплексу – скіфський короткий меч акінак із золотими обкладками, листами руків’я, перехрестям та ковпачком для вістря.

Також у похованні юнака знайшли прикраси – намисто зі склопасти, підвіски з зубів благородного оленя, золоту сережку та золоту підвіску із крейдяною вставкою.

Археологи зазначають, що окрім унікального інвентарю, знайдений комплекс має й додаткову наукову цінність, бо поглиблює час зародження скіфського могильника на Мамай-Горі до VI ст. до н.е., тоді як абсолютна більшість досліджених пам’яток скіфської доби тут датуються IV-III ст. до н. е.

Нагадаємо, на території історико-культурного заповіднику "Більськ" на Полтавщині археологи відкопали сенсаційні знахідки. Серед знахідок – близько десятка золотих прикрас, неушкоджена амфора скіфської доби, наконечники для стріл і стародавні шкіряні вироби. 

Відео Археологи рятують могильник Мамай-Гора від води

На Запоріжжі археологи рятують могильник Мамай-Гора. Рятують від води, яка забирає берег і могили, а ще - рятують від чорних копачів. Якщо немає техніки - копають вручну. Держава участі у збереженні свого культурного надбання не бере.

Археологи рятують могильник Мамай-Гора від води

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції