На здобуття корисних звичок людина витрачає 66 днів

При цьому, стверджують вчені, шкідливі звички - такі як паління або вживання алкоголю - здатні формуються набагато швидше.

Приблизно 66 днів потрібно людині, аби набути корисної звички, підрахували британські вчені з центру здорового способу життя при Університетському коледжі Лондона.

Автори дослідження запропонували 96 добровольцям протягом 12 тижнів щодня виконувати одну з трьох корисних дій: їсти на вечерю фрукти, здійснювати 15-хвилинну вечірню пробіжку або пити вітамінний напій. При цьому добровольці заповнювали спеціальні анкети.

Звичка вважалася набутою, якщо виконання дії не вимагало спеціальних зусиль і не викликало внутрішнього протесту.

В результаті 14 з 96 випробовуваних так і не змогли здолати власний опір. Найшвидше добровольці звикли до вітамінного напою і фруктів на вечерю, а найдовше - до щоденної пробіжки.

В середньому поява звички у учасників експерименту наставала протягом 66 днів. Саме стільки днів, підводять підсумки вчені, людині доведеться заставляти себе виконувати щось корисне, навіть якщо не найприємніше, аби "втягнутися".

При цьому такі шкідливі звички, як паління або вживання алкоголю, здатні сформуватися набагато швидше за рахунок "підкріплення" - збудження центрів задоволення в головному мозку.

Нещодавно впливове медичне видання American Journal of Medicine назвало чотири звички, необхідні для здорового способу життя і активного довголіття. Це відмова від куріння, щоденне споживання овочів і фруктів, дотримання оптимальної ваги і невеликі фізичні навантаження до 2,5 годин на тиждень.

До найбільш шкідливих звичок, які передчасно руйнують організм, американські вчені віднесли зневагу до імунізації при надмірній вірі в чудодійну силу ліків, незбалансовану дієту, недосипання і стреси. Крім того, однією з найбільш небезпечних для здоров'я була названа звичка дивитися телевізор.

Читайте також:

Протягом 10 років науковці створять штучний людський мозок

Американці створили автомобіль для сліпих

Коти здатні командувати господарями за допомогою муркотіння

Українці підсіли на цифрові наркотики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: