Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Землі 55 млн років тому існували анчоуси-гіганти із великими зубами, що були хижаками

На Землі 55 млн років тому існували анчоуси-гіганти із великими зубами, що були хижаками

Сучасні анчоуси крихітні і харчуються планктоном.

Вчені виявили, що 55 млн років тому в океанах планети Земля водилися гігантські зубаті анчоуси і полювали на інших риб.

Про це пише Science Alert.

Дослідник на ім’я Алессіо Капобьянко з Мічиганського університету разом із колегами дослідив виявлені скам’янілості, яким близько 55 млн років. На знахідки експерти натрапили в Бельгії і Пакистані. Для докладного дослідження фахівці використовували мікрокомп’ютерну томографію. 

Так, вони виявили на черепах риб того часу величезні зуби, які були у м’ясоїдних хижаків. Припускають, що анчоуси раніше полювали на здобич. У сучасних же анчоусів є крихітні зуби, які допомагають у поїданні планктону. Також зазначається, що їхні розміри сягали понад півметра.

анчоус скам'янілості
Sciencealert

За словами Капобьянко, анчоуси могли перетворитися на хижаків через масове вимирання видів за 10 млн років до появи цих анчоусів і знищення динозаврів та морських хижаків.

Нагадаємо, довгий час вважалося, що динозаври були обмежені пересуваннями сушею, однак це припущення оскаржує добре збережений хвіст динозавра Spinosaurus aegyptiacus. Експерти описали унікальну структуру хвоста і вказали, що цей придаток міг допомагати спинозавру пересуватися у воді.

Залиште свій коментар

Вибір редакції