Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Землі пересихають джерела прісної води

Через глобальне потепління та діяльність людини за останні 50 років значно зменшився об'єм прісної води, що поступає в світовий океан.

Рівень води в найбільших світових річках за останні 50 років значно знизився. За даними дослідження американських вчених, причиною такого "пересихання" є глобальне потепління та антропогенний чинник.

Розрахунки показали, що загальний об'єм прісної води, що поступає в світовий океан, істотно зменшився. Науковці стверджують, що основні джерела прісної води для значної частини населення планети - від китайської Хуанхе і індійського Гангу до Колорадо в Сполучених Штатах - поволі вичерпуються.

В значній мірі це є наслідком діяльності людини, зокрема, будівництва гребель і відведення води для потреб сільського господарства. Так, через надмірне використання води для сільського господарства, швидко висихає Мертве море (хоч це і водоймище із солоною водою, приклад яскраво свідчить про наявну тенденцію).

Втім, на процес також впливають кліматичні зміни. За словами фахівців, потепління збільшує випаровування та зменшує кількість опадів.

Єдина ділянка планети, де спостерігається значний приріст рівня води - це Арктика, де посилилося танення снігу і льоду. Нещодавно від Антарктиди відокремився величезний айсберг, і вчені побоюються, що найближчим часом у "вільне плавання" відправиться льодовик Вілкінса, площа якого становить 13 тисяч квадратних кілометрів.

Попри танення льоду, яке скоро може закінчитися, автори дослідження висловлюють заклопотаність тим, що швидкість пересихання джерел прісної води може зрости ще більше, оскільки населення Землі неухильно росте.

Читайте також:

Нью-Йорк за сто років опиниться під водою

На потепління в Арктиці впливає сажа

Мертве море швидко висихає

Світовому океану загрожує окислення. Тисячі видів можуть зникнути

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції