На Землі відбулося сонячне затемнення сторіччя

Від Індії до Японії спостерігали за рекордним затемненням сонця. Наступного доведеться чекати до 2123 року. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Сонячне затемнення
AFP
За сонячним затемненням спостерігали мільйони людей
Азія майже на 7 хвилин занурилася в пітьму. В середу, 22 липня, на Землі відбулося рекордне за тривалістю в цьому сторіччі сонячне затемнення.

Хоч астрономи і заявляють, що смуга затемнення цього разу була надзвичайно широка - цілих 205 кілометрів - для бажаючих спостерігати за рідкісним небесним явищем цього було дуже мало.

Заради кількох хвилин, під час яких Місяць повністю закривав Сонце, до Азії з'їхалися тисячі астрономів і туристів. Найбільш ходовим товаром на декілька днів стали сонячні окуляри і гороскопи. Багатії не пошкодували 1200 євро, щоб на спеціально зафрахтованому Boeing 737-700 слідувати за сонячною тінню, спостерігаючи рідкісне явище з повітря.

Смуга пітьми, з чорним місяцем в сяючій короні сонця, пройшла через Індію, Непал, Бірму, Бангладеш, Бутан, а потім Китай. Останніми повне сонячне затемнення побачили мешканці півдня Японії та острова Нікумароро.

За словами вчених, повне затемнення тривало 6 хвилин 39 секунд. Щоправда, точка повної фази припала на відкрите море, тому спостерігати затемнення туристи їхали до китайського міста Ухань, де повна фаза тривала 5 хвилин 26 секунд, або передмістя Шанхаю Ханчжоу, там Місяць поглинув Сонце на 5 хвилин 19 секунд. Утім, багатьом китайцям затемнення зіпсувала погана погода.

У серпні 2008 року сонячне затемнення тривало всього 2 хвилини 27 секунд. Наступного "рекордного" затемнення доведеться чекати до 2123 року.

Читайте також:

NASA загубило відео висадки людини на Місяць. У Голівуді зробили нове

Білл Гейтс охолоджуватиме океан для боротьби з ураганами

В липні на Землю впадуть загублені в космосі інструменти

Російські вчені занурюються під воду, щоб знайти Атлантиду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: