На Землі знайшли місце, де немає жодного живого організму: чому це важливо для науки

На Землі знайшли місце, де немає жодного живого організму: чому це важливо для науки

НАНЦ

Мікроби виявили навіть у найнесприятливіших умовах навколишнього середовища, проте у деяких місцях льодовика Шеклтон їх немає.

Вчені знайшли місце на Землі, де немає жодного живого організму. Йдеться про льодовик Шеклтон в Антарктиді.

Про це інформує IFL Science.

Мікроби виявили навіть у найнесприятливіших умовах навколишнього середовища. Раніше було прийнято вважати, що всі середовища на Землі мають містити виявлені мікроорганізми.

З огляду на те, наскільки поширені мікроби на всій планеті, було непросто знайти місце, де їх немає. Проте льодовик Шеклтона в Антарктиді з унікальним поєднанням холодних, сухих і солоних умов створює одне з найменш гостинних середовищ на Землі.

Дослідники проаналізували понад 200 зразків ґрунту. У більшій частині льодовика вчені все-таки знаходили мікроорганізми, проте близько 20% тестів взагалі не виявили мікробну ДНК.

"Ми не стверджуємо, що ми знайшли "неживі"або "стерильні" ґрунти, чи визначили поріг низької температури для життя. Проте наша нездатність виявити мікроби або мікробну активність у певних ґрунтах передбачає, що ці поверхневі ґрунти є межею мікробної активності та здатності до виживання, обумовленою холодними, сухими та солоними умовами навколишнього середовища", — зазначили дослідники.

За їхніми словами, умови у поверхневих ґрунтах льодовика Шеклтон подібні до поверхні Марса.

"Враховуючи, що марсіанські ґрунти набагато старші, мають подібні або навіть суворіші умови, наші результати свідчать про те, що пошук активного життя в поверхневих ґрунтах на Марсі навряд чи дасть позитивні результати", — вважають вчені.

Раніше науковці, які працюють на станції "Академік Вернадський" в Антарктиді, спостерігали незвичайне явище над поверхнею Південного океану. Велетенські айсберги та крижані острови наче "зависли" в повітрі.

Новини світу: 25-та українська антарктична експедиція повернулася зі станції імені Вернадського

Новини світу: 25-та українська антарктична експедиція повернулася зі станції імені Вернадського

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація