Сонце встановило новий рекорд активності: 22 спалахи за добу

Астрономи заявляють про початок нового циклу сонячної активності. Але магнітних бурь найближчим часом не очікується.

Сонце встановило новий рекорд активності за останні п’ять років: 8 лютого 2010 року супутникова система GEOS зафіксувала 22 спалахи за добу.

Востаннє таку активність світило проявляло у січні 2005 року. Для порівняння, під час найактивнішого дня 2009 року на Сонці сталося лише 5 спалахів.

Астрономи заявляють про початок нового циклу сонячної активності. Поки що зростання активності ніяк не позначається на Землі - активні області діють в секторі Сонячної системи поза нашою планетою. Але вчені не виключають, що ударні хвилі можуть досягнути орбіти Землі, що загрожує сильними магнітними бурями.

Чутливі до сонячних бур - люди з хронічними хворобами серцево-судинної системи, органів дихання та нирок. Погіршення самопочуття найчастіше фіксують у літніх людей, виснажених трудоголіків і гультяїв, які не сплять до ранку. Лікарі радять – щоб убезпечити себе, потрібно просто дотримуватися нормального режиму, частіше бувати на свідому повітрі і рухатися.

Українські ж фахівці аналізують активність сонця за даними із закордонних телескопів - сонячний телескоп Центральної обсерваторі академії наук на ремонті, який обіцяють закінчити лише через два роки. Якщо все піде за планом, то пік сонячної активності, який прогнозують у 2014-му, українські астрономи зможуть побачити на власні очі.

Дізнайтеся більше про сонячні рекорди та магнітні бурі з відеосюжету ТСН.

Читайте також:

Астрономи побачили прихід весни на Плутоні

На Сонці стався потужний спалах

Сонце викинуло гігантський фонтан розжареного газу

На краю Сонячної системи знайшли незрозуміле випромінювання

ВідеоНа Землю чекають сонячні бурі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: