Над "живим вулканом" в Ісландії з'явилося північне сяйво

Виверження вулкана на Землі співпало з появою північного сяйва у небі: надзвичайної краси явище задокументували на фото.

Північне сяйво над Ейяфьятлайокудлем
daylife.com
Північне сяйво над Ейяфьятлайокудлем
Над ісландським вулканом Ейяфьятлайокудль, виверження якого минулого тижня заблокувало авіасполучення по всій Європі, з'явилося північне сяйво.

Свідками надзвичайного явища стали туристи, які прибули поспостерігати за "живим вулканом". Наразі його активність знизилася в десять разів у порівнянні з першими трьома днями виверження. Водночас можна побачити фонтани лави, які викидаються на висоту близько 300 метрів.

Ісландський вулкан при висоті 1666 метрів має 4-кілометровий діаметр, і останній раз прокидався в 1821-23 роках. Після тривалої перерви виверження почалося 20 березня 2010 року, а 14 квітня сталося повторне виверження, що призвело до викиду в атмосферу великої хмари вулканічного попелу, яка й стала причиною авіаколапсу в Європі.

Днями ситуація нормалізувалася, але метеорологи попередили, що насувається друга хмара пилу. За прогнозами, вона може накрити північну частину Німеччини, Данію і частину Швеції і вузькою смугою, яка пройде над територією Польщі, "дотягнутися" до Східної Європи, в тому числі й України.

Північне сяйво над діючим вулканом – надзвичайно гарне, але не виняткове явище. Так, у 1991 році в Ісландії сталося виверження вулкана Гекла, і в цей же час на небі було видно північне сяйво. Зелена смуга північного сяйва випадково виникла на висоті близько 100 кілометрів над лавою, що викидається при виверженні.

Читайте також:

Виверження вулкана в Ісландії перейшло в нову "гучну" фазу

Вулкан в Ісландії вирішили забетонувати

Виверження вулкана в Ісландії призупинить глобальне потепління

Вчені склали рейтинг найбільш небезпечних діючих вулканів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: