Надсвітлову швидкість недавно відкритої частинки пов'язали з GPS

Надсвітлову швидкість недавно відкритої частинки пов'язали з GPS

23 вересня фізики повідомили, що зафіксували надсвітлову швидкість частинки

Під час розрахунків не врахували те, що використовувані в роботі супутники GPS рухалися відносно потоку нейтрино.

Надсвітлова швидкість частинки (нейтрино), яка була зафіксована в кінці вересня детектором OPERA, може виявитися наслідком принципів роботи GPS.

За словами голландського фізика Рональда ван Елбурга, під час розрахунку часу руху нейтрино не враховувалися ефекти теорії відносності. Зокрема, йдеться про те, що використовувані в роботі супутники GPS рухалися відносно потоку нейтрино.

Ван Елбургу вдалося показати, що в цьому випадку вимірювання часу з використанням супутників повинно було давати результат менший, ніж насправді. Розрахунки фізика показують, що до отриманого часу треба додати 64 наносекунди. Згідно з даними OPERA, нейтрино приходили до Італії на 60 наносекунд раніше розрахункового часу.

Дане пояснення ефекту — не єдине. Так, наприклад, наводяться контраргументи до того факту, що надсвітлову швидкість нейтрино можна пояснити відмінностями в груповій швидкості пучка і його складових частинок по аналогії з оптикою.

Також з'явилися препринти на підтримку того, що синхронізація годин в експерименті була виконана правильно.

Крім цього, продовжують з'являтися роботи, в яких учені пропонують різні теоретичні пояснення виявленому ефекту. У них фігурують дискретний простір-час, біметричні теорії гравітації та псевдоскалярні потенціали.

Нагадаємо, 23 вересня група фізиків, що працюють на CERN і в італійській лабораторії Гран Сассо виявили частку, що рухається швидше за світло.

Читайте також:

Земля може пережити Сонце

Фізики виявили частинку, яка рухається швидше за світло

Планета через 20 років: роботи-трудяги і "друк" людських органів

Колайдер готовий спіймати бозон Хіггса

Повʼязані теми:

Наступна публікація