Найбільшу он-лайн бібліотеку закрили через кілька годин після відкриття

Європейський Союз запустив величезну он-лайн бібліотеку Europeana.eu. Проте уже за кілька годин після відкриття її змушені були закрити.


Це сталося через велику популярність ресурсу. За одну годину було отримано понад 10 млн. запитів. Це вдвічі більше, ніж очікувалось, і в двадцять разів більше, ніж зазвичай отримують європейські сервери.

Зараз сайт Europeana.eu закритий. Системні адміністратори подвоюють кількість серверів з трьох до шести і обіцяють знову запустити сервіс усередині грудня.

За задумом, електронна бібліотека Europeana повинна відкрити доступ до мільйонів елементів європейської культури. Використовуючи найновіші технології, Європа планує зібрати мільйони цифрових об'єктів - фотографії, картини, музичні файли, друковані матеріали, фільми і, звичайно, книжки.

Автори проекту планують повністю активувати сайт до 2010 року, він міститиме 10 мільйонів праць.

Це приблизно 1% від усіх книжок, які знаходься в європейських бібліотеках. Кількість робіт має зрости до 4% у 2012 році.

Нинішня версія сайту Europeana, в яку вкладено 2,5 млн. євро, складається з більш ніж двох мільйонів цифрових матеріалів, зібраних з понад тисячі музеїв, бібліотек, галерей та архівів. Серед них користувачі мають доступ до таких видатних робіт, як "Божественна комедія" Данте, епопеї Гомера та рукописів Бетховена.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: