Найближчим часом Сонце "вибухне" надлишком енергії

Наприкінці жовтня на Землі очікують найсильніші за цей рік магнітні бурю: на Сонці вирує потіжний "шторм".

В період з 29 по 31 жовтня, за прогнозами вчених, на Землі можливі найсильніші за цей рік магнітні бурі.

Ще кілька днів тому розпочалося посилення сонячної активності, і наразі там вирує потужний "шторм". Продовжує зростати група плям під номером 1029 (найбільшій активній області), яка сформувалася в північній півкулі Сонця і стрімко розвивається.

Крім того, всього за дві доби відбулося зростання температури корони, що оточувала групу, - приблизно від 1 мільйона до 10 мільйонів градусів. У 100 разів зріс потік рентгенівського випромінювання області.

На думку астрономів, в області накопичена величезна вільна енергія - надлишок енергії, що виникає в реальній магнітній сонячній конфігурації в порівнянні з її потенційним наближенням.

У такому стані магнітна система в такому стані прагне вивільнити надлишок енергії в будь-якій можливій формі.

За останню добу на Сонці сталося одразу вісім спалахів рентгенівського рівня C. В результаті загальна кількість сонячних спалахів рівня C цього року збільшилася утричі (з чотирьох до 12) всього за один день.

Потужного спалаху поки що не було, і, можливо, не буде – якщо область витратить всю накопичену енергію на "локальні постріли". Але не виключено, що "вибух" може статися будь-якої миті, а через день-два після викиду на Землі розпочнуться сильні магнітні бурі.

Вчені наголошують, що спалахи на Сонці - регулярний процес, і панікувати не варто. Водночас їх добре відчувають метеозалежні люди, для яких підвищена магнітна активність відіб'ється на здоров'ї. Також не виключені перешкоди в мережах мобільного зв'язку та електроприладах.

Спалах, якщо він станеться, вперше за півтора роки може досягти класу М. Активна область має для цього достатній запас енергії.

Всього сонячні спалахи діляться на п'ять класів, які позначаються буквами латинського алфавіту: A, B, C, M і X. Мінімальний клас A0.0 відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі в 10 нановатів на квадратний метр, і при переході в кожну наступну категорію збільшується у 10 разів.

Читайте також:

Сонце викинуло гігантський фонтан розжареного газу

Заряд сонячної плазми перетворить США на країну третього світу

Старійшини майя "скасували" кінець світу в 2012 році

Сонце увійшло до циклу підвищеної активності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: