Найдовше за 2000 років сонячне затемнення відбудеться в липні

Мешканці України спостерігати природний катаклізм не зможуть - за Києвом у цей час буде 3 година ночі.

Затемнення пройде 22 липня близько 8 години ранку за пекінським часом, у Києві в цей час буде близько 3 години ночі.

Тінь Місяця накриє Землю на цілих 6 хвилин 39 секунд. Це буде найдовше за останніх дві тисячі років небесне шоу. Максимальна фаза затемнення пройде в точці з координатами 24.12° північної широти, 144.06° східної довготи в 100 км на південь від Бонінських островів (на південних схід від Японії).

Про це повідомляє агенція Сіньхуа.

Затемнення можна буде спостерігати в наступних країнах: Індія, Непал, Бутан, Китай, Японія. Також буде помітно темніше на Маршаллових островах та островах Фенікс, на Кірібаті та архіпелазі Рюкю.

Окремі фази затемнення буде видно в північно-східній Океанії та в акваторії Тихого океану. Також частково зможуть спостерігати катаклізм мешканці південно-східних районів Росії і Казахстану.

Але найкраще це яскраве природне явище буде видно у Китаї, стверджують вчені Академії наук КНР. На їхню думку, пощастить спостерігачам, які будуть знаходитися в цей час у південних районах Тибету, в провінціях Сичуань, Хубей, Хунань, Аньхой і Цзяньсу, а також в Шанхаї.

Останнє повне затемнення Сонця було 1 серпня 2008 року, наступне очікується 11 липня 2010-го. Найбільш видовищне дійство пройшло 11 серпня 1999 року, тому що співпало з парадом планет і спостерігалось на території усієї Європи.

Як відомо, сонячне затемнення відбувається, коли Місяць проходить між спостерігачем і Сонцем, і затуляє світило.

Оскільки Місяць сяє відображеним світлом, і перед затемненням звернений до нас неосвітленим боком, то безпосередньо перед затемненням завжди буває молодий місяць, тобто супутника планети взагалі не видно.

Складається враження, що Сонце закривається чорнотою невідомого походження.

Під час сонячного затемнення космонавти, що знаходяться на орбіті, можуть спостерігати на поверхні Землі тінь від Місяця. Ті, хто на Землі потрапляє в цю тінь, спостерігають сонячне затемнення.

Читайте також:

Вчені знайшли бракуючу ланку в еволюції людини, яку шукали два століття

Телепатія стане основним засобом зв'язку армії США

Японський астронавт випробував на орбіті літаючий килим

В інтернеті з'явився сайт з відповідями на усі питання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: