Наркоманів лікуватимуть золотом

Нові ліки для боротьби з алкогольною, наркотичною та іншими залежностями можуть створити на основі наночасток золота.

Вчені стверджують, що наркозалежність можливо ефективно лікувати за допомогою наночасток золота.

Вони спроможні безперешкодно доставляти активні молекули до клітин мозку, стверджують автори журналу Proceedings of the National Academy of Sciences.

Наночастки золота у формі циліндрів можуть стати "провідниками" для доставки до клітин мозку спеціальних молекул РНК, що блокують синтез білка DARPP-32.

Цей білок виробляється клітинами мозку, запускаючи ланцюжок біохімічних реакцій, що відповідають за прояв симптомів різноманітних залежностей.

Ефективність цього класу молекул РНК для блокування синтезу DARPP-32 та перспективність їх використання для лікування залежності була доведена раніше. Але існувала проблема швидкого розпаду таких молекул.

Доставити їх до мозку введенням в кров неможливо через так званий гематоенцефалічний бар'єр, що захищає мозок від чужорідних речовин або продуктів порушеного обміну речовин.

В університеті Нью-Йорку експерименти на лабораторних культурах клітин довели, що розмір цих наночасток дозволяє їм безперешкодно проходити через бар’єр та ефективно доправляти ліки просто до клітин мозку.

При тому втрачається лише трохи більше половини введених ліків.

Підхід, що продемонстрували вчені, в майбутньому можна буде використати для лікування ракових захворювань, хвороби Паркінсона та цілої низки нервових та психічних розладів, для лікування яких потрібно доправити певні ліки безпосередньо до клітин мозку.

Вчені сподіваються незабаром випробувати свій підхід на живих системах та перейти до клінічних випробувань.

Читайте також:

Колишні наркомани відновлюють українське село

Людський мозок починає старіти в 27 років

Поради експертів "вимикають" мозок людини

Аромати апельсинів та шоколаду допомагають швидше розпрощатися з грошима

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: