Народження дітей робить людей нещасними – учені з'ясували чому

Народження дітей робить людей нещасними – учені з'ясували чому

Фото: Pexels

Також з'ясувалось, що діти у підлітковому віці приносять батькам менше радості.

Поява дітей не завжди робить людей щасливішими – і навіть навпаки. Дослідження демонструють, що народження малюка загалом "краде" у дорослих щастя, проте винні в цьому, схоже, не самі діти.

Так, нове дослідження знайшло ймовірну причину. Усе через важкий фінансовий тягар, який падає на плечі новоспечених батьків, пише Business Insider.

Дослідники Девід Бланчфлауер і Ендрю Кларк опитували близько мільйона європейців протягом 10 років і регулярно просили їх оцінити рівень задоволеності життям. Окрім цього, їх питали, чи виникали у них труднощі з оплатою рахунків.

Виявилось, що рівень задоволеності респондентів падав із появою дітей. Водночас, дослідники з'ясували, що сама собою наявність малюків не применшувала щастя, а навпаки – збільшувала його.

Водночас причина падіння задоволеністю життям була ясна: фінансові проблеми. Згідно з минулорічним дослідженням, ставити дитину на ноги, утримуючи її до 18 років, обходиться у близько 250 тисяч доларів у США. У деяких європейських країнах це коштує приблизно так само.

"Коли ми почали додатково ставити запитання "Чи важко вам оплачувати рахунки", нам вдалось подивитись на все інакше", – розповів Бланчфлауер виданню.

Дослідник пояснює, що догляд за дітьми – одна з найголовніших статей витрат для молодих батьків разом з кредитами на освіту. І все це – на тлі великого рівня безробіття серед молоді.

"Мати дітей – дорого, тому деяким батькам важко оплачувати рахунки", – пише Бланчфлауер.

"Наші результати ілюструють, як можна змінити уявлення про те, що діти роблять батьків нещасними. Тільки-но фінансовий стан сім'ї під контролем, включно з можливими труднощами, що можуть спіткати батьків, негативний вплив дітей на задоволеність життям зникає і змінюється на позитивний", - наголошують автори.

Іншими словами, діти підвищують щастя своїх батьків, "доки не призводять до труднощів під час оплати рахунків".

Окрім цього, автори виявили, що діти в підлітковому віці приносять менше щастя своїм батькам, ніж нащадки у віці до 10 років, а також, що батьки-одинаки, як правило, менш щасливі, ніж ті, що мають пару.

Нагадаємо, канадські дослідники змогли пояснити теорію "Ефекту старшого брата", в якій йдеться, що чим більше у хлопчика старших братів, тим імовірніше, що він виросте геєм,  з генетичної точки зору.

Топ-5 поширених міфів про вагітність та їх розвінчання

Топ-5 поширених міфів про вагітність та їх розвінчання

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація