NASA готує нову місію на Венеру

США планує "місію сторіччя", яка обійдеться в кілька мільярдів доларів, але дозволить побачити Венеру "як на власні очі".

Американське космічне агентство NASA планує відправити на Венеру дві повітряні кулі з науковим устаткуванням, які спустяться з космосу в атмосферу планети, щоб краще вивчити особливості її сірчаних хмар та кислотної пари.

Ця місія дозволить побачити поверхню Венери, як то кажуть, "на власні очі" - з космосу поверхні не видно, оскільки вона прихована щільним шаром атмосферних хмар.

Проект може стати найдорожчим міжпланетним проектом в сучасній історії. За попередніми розрахунками, він обійдеться у 3-4 мільярдів доларів.

Проте, навіть якщо в найближчі рік-два у відомстві будуть узгоджені всі деталі місії, а гроші на політ будуть виділені, реально відправити нові апарати на Венеру можна буде приблизно роки через п'ятнадцять.

"У 2020 році планується відправити флагманську місію на Юпітер і його супутники. Ця місія на Венеру може стати новим флагманським проектом NASA", - кажуть в агентстві.

Зараз інженери і наукові фахівці розглядають ті або інші варіанти пристрою куль і можливості їх роботи в умовах екстремальної атмосфери Венери.

Перші результати дослідження можуть бути готові вже в середині квітня поточного року. До цього часу фахівці винні будуть хоч би заздалегідь сказати, як можна примусити повітряні кулі літати в умовах 450-градусної жари і майже перманентних кислотних дощів, що йдуть на Венері.

Проте в NASA упевнені, що гра варта свічок, і, якщо задум вдасться здійснити, у вчених з'явиться майже вичерпний набір даних про нашу найближчу сусідку по Сонячній системі. Головне питання, на яке науковці сподіваються дати відповідь - яким чином дві планети (Земля і Венера), схожі за складом, розміром і низкою характеристик, в процесі еволюції так сильно розійшлися одна з одною.

Читайте також:

NASA запустило телескоп для пошуку життя у Всесвіті

Американський космічний корабель Discovery вийшов на орбіту

Евакуація з МКС: екіпаж злякався космічного сміття

NASA організувало Інтернет-трансляції з МКС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: