NASA ніяк не вдається відправити Discovery в останній політ

NASA уп'яте відклало запуск шатла Discovery - знову через технічну несправність. Цей політ має стати для космічного човника останнім.

NASA знову відклало запланований на п'ятницю запуск шатла Discovery через технічну несправність. Це вже уп'яте, коли запуск космічного човника переноситься. Очікується, що цей політ стане для Discovery останнім – корабель буде відправлено в музей у зв'язку із закінченням терміну служби.

Вранці 5 листопада під час заправки шатла рідким воднем і киснем стартова група виявила витік у зв'язковому шлангу між зовнішнім паливним баком і відвідною трубою для водню в газоподібному стані. Час нового старту буде визначено пізніше.

Напередодні NASA також відкладало запуск шатла - над космодромом на мисі Канаверал (штат Флорида) зібралися грозові хмари.

Спочатку запуск Discovery було заплановано на 1 листопада. Однак в одному з двигунів маневрування було виявлено витік і через ремонтні роботи запуск перенесли на 3 листопада. Але тоді була виявлена несправність у системі електропостачання одного з двигунів маневрування корабля. Через це запуск був відкладений ще на добу. У середу інженери дійшли висновку, що проблема не представляє небезпеки і корабель може стартувати 4 листопада, однак цьому завадила погода.

Основним завданням 11-денного польоту шатла є доставка великої кількості вантажів на Міжнародну космічну станцію (МКС). Крім того, члени екіпажу Discovery здійснять два виходи у відкритий космос для проведення профілактичних робіт на встановленому на зовнішній поверхні МКС обладнанні. Вони закріплять там спеціальну платформу з запасними частинами для системи енергопостачання космічної станції.

Discovery здійснив вже 38 польотів - більше, ніж будь-який інший космічний корабель США. Але цей політ, швидше за все, стане для нього останнім.

Всього в американців три космічних корабля багаторазового використання: Discovery, Atlantis і Endeavour. Всі вони у зв'язку із закінченням терміну служби будуть відправлені в музей. Однак нещодавно ухвалений бюджет NASA на 2011 рік передбачає можливість ще одного польоту космічного корабля в червні.

Читайте також:

NASA планує відправити космонавтів на Марс і залишити їх там назавжди

Запуск шатла Discovery знову зірвався

Шатл "Атлантіс" завершив свою останню космічну місію

З Байконуру до МКС стартував сотий космічний корабель

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: