NASA оприлюднило відео найсильнішого за останні п'ять років спалаху на Сонці

Найпотужніший за останні п'ять років спалах на Сонці, який супроводжувався коронарним викидом маси, зареєстрували працівники Обсерваторії сонячної динаміки США.

Американське Національне управління з повітроплавання і дослідження космічного простору опублікувало зняті космічною обсерваторією сонячної динаміки в Сохо відеокадри, на яких зафіксовано найбільший за останні роки спалах на Сонці.

Унікальна подія сталася минулого вівторка о 3:48 за літнім північноамериканським східним часом (11:48 за Києвом) в західній частині сонячного диска. Так як викид плазми масою 10 млрд тонн був спрямований у бік від Землі, спалах не призвів ні до потужної магнітної бурі, ні до збоїв в роботі супутників, хоча цього побоювалися вчені.

Нагадаємо, що спалах такої ж потужності - класу X6.9. було зафіксовано 6 грудня 2006 року.

Спалахи на Сонці поділяються на п'ять класів: A, B, C, M і X. Найнебезпечним для Землі вважається клас Х, особливо коли мова йде про викид з корони світила розпеченої плазми, швидкість руху якої може перевищувати 1,6 млн км на годину, а маса досягати 10 млрд тонн.

Такі явища здатні призводити до порушень роботи приладів супутників, наземних засобів зв'язку і викликати магнітні бурі, але безпосередньої небезпеки для людини не представляють.

Вперше потужний спалах на Сонці було зареєстровано британським астрономом Річардом Каррінгтоном в 1859 році. У 1972 році через сонячний спалах була порушено телефонний зв'язок в Іллінойсі. У 1989 році аналогічне явище зруйнувало систему електропостачання в канадському Квебеку - світло відключилося в будинках приблизно 6 мільйонів осіб.

Читайте також:

Астрономи зняли на відео смерть комети, яка врізалася в Сонце

Сонце викинуло у простір згусток плазми у вигляді янгола

Вчені зафіксували "самогубство" навколосонячної комети

На Землі очікується найсильніша за півтора століття магнітна буря

ВідеоNASA оприлюднило відео найсильнішого за останні п'ять років спалаху на Сонці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: