NASA опублікувало тисячі унікальних фото невідомих зірок, астероїдів і комет

NASA опублікувало унікальні знімки досі невідомих зірок, астероїдів та комет.

Американське космічне агентство NASA опублікувало на своєму сайті тисячі фотографій нових зірок, галактик та астероїдів.

З 2009 року інфрачервоний телескоп WISE зробив загалом 2700 тисяч фотографій, за допомогою яких астрономи вже знайшли близько 33 тисяч астероїдів між Марсом і Юпітером, а також 20 комет.

Крім того, за даними NASA, зафіксовано 133 навколоземних об'єкти. До таких відносяться космічні тіла (астероїди і комети), орбіта яких проходить не далі 45 млн км від земної орбіти.

Телескоп загальною вартістю понад 300 млн доларів, оснащений унікальним обладнанням, відстежує не тільки зорові образи космічних об'єктів, але і теплове випромінювання, тому він зміг зафіксувати об'єкти, не помітні через звичайні телескопи.

Зроблені ним відкриття дозволяють стверджувати, що людство у вивченні космосу розсунуло горизонти пізнання.

Поки опубліковано лише близько половини знімків, намічених до оприлюднення. Всі фотографії мають опублікувати до весни 2012 року.

У жовтні на телескопі скінчилася охолоджувальна речовина, тому він більше не може відстежувати віддалені об'єкти. Замість цього WISE тепер досліджує найближчі околиці Землі в пошуках астероїдів і комет, що загрожують нашій планеті.

У NASA нагадали, що попередник WISE, супутник з інфрачервоним телескопом, виконував подібну місію близько чверті століття тому, але зроблені їм знімки досі представляють цінність для астрономів.

Зібрану телескопом інформацію астрономи використовують для пошуку відхилень у русі небесних тіл, які свідчать про наявність прихованих об'єктів, а також з'ясування тенденцій розвитку великих скупчень космічних об'єктів.

Відзначимо, подібні дослідницькі роботи часто призводять до несподіваних відкриттів, оскільки спрямовані на суцільне прочісування неба, а не на вивчення конкретних цілей. Крім того, знахідки, зроблені за допомогою WISE, дозволять вибрати об'єкти для посиленого вивчення вже іншими телескопами.

Читайте також: 

Вчені знайшли 150 астероїдів, які здатні знищити людство

Людина з'явилася на Землі після "космічного бомбардування"

Науковці визначили дату зіткнення астероїда з Землею

Вчені остаточно визнали, що динозаври вимерли через падіння астероїда

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: