Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Комп'ютерні технології дозволили поєднати дані, отримані з окремих телескопів. Було відтворено зображення настільки ж чітке, як якщо б воно було зроблено за допомогою гігантського телескопа.

Дослідникам NASA вдалося зробити найдосконаліший знімок струменя частинок, що вилітають з чорної діри. На фото зображена частина сусідньої галактики Центавр А, протяжність якої складає всього 4,2 світлових роки, що менше відстані між Сонцем і найближчою зіркою. Результати дослідження були опубліковані в журналі Astronomy and Astrophysics.

За словами керівника групи дослідників Корнелії Мюллер з університету Ерланген-Нуремберг, зазвичай такий струмінь частинок можна бачити, коли матерія потрапляє всередину чорної діри. Проте вона уточнила, що вчені ще не знають, як це явище формується. Подібні потоки частинок грають важливу роль у формуванні та розвитку галактик, але ці процеси ще мало вивчені.

У галактиці Центавр А знаходиться супермасивна чорна діра, маса якої в 55 млн разів перевищує масу Сонця. Ця галактика, відома також як NGC 5128, знаходиться в 12 млн світлових років від нашої галактики в сузір'ї Центавра. Вона чітко помітна на радіохвилях і є одним з найбільш великих і яскравих об'єктів у небі.

Галактика розташована між двома радіовипромінюючими частками, кожна з яких складає в довжину близько 1 млн світлових років. Ці частки заповнені матерією, яка виходить з чорної діри. Цей процес, за оцінками вчених, відбувається зі швидкістю, що дорівнює третині швидкості світла.

Новий знімок чорної діри був зроблений за допомогою радіотелескопів, розміщених у південній півкулі. Використовуючи дев'ять радіотелескопів, дослідникам вдалося наблизити зображення внутрішньої частини галактики.

Рупеш Оджха з Центру космічних польотів імені Годдарда в NASA пояснила, як саме вдалося отримати настільки чіткий знімок. За її словами, удосконалені комп'ютерні технології дозволили поєднати дані, отримані з окремих телескопів. Так було відтворено зображення настільки ж чітке, як якщо б воно було зроблено за допомогою гігантського телескопа.

Матіас Кадлер з університету німецького міста Вюрцбург розповів, що один з телескопів зафіксував сильне радіоактивне випромінювання, що виходить з самого центру галактики Центавр А. Це випромінювання в мільярди разів потужніше, ніж радіовипромінювання. Але його епіцентр поки так і залишається загадкою.

Нагадаємо, нещодавно вчені висловили припущення, що всередині чорних дір можуть існувати цілі планети, а також існувати колонії інопланетян.

Читайте також:

NASA опублікувало найдивовижніші фото Землі з космосу

Телескоп "Чандра" виявив рекордно молоду чорну діру

Астрономи сфотографували зіткнення чорних дірок

Залиште свій коментар

Вибір редакції