NASA почало розробку гіперзвукового пасажирського літака

У США вирішили збудувати гіперзвуковий пасажирський літак, який з Нью-Йорка до Сіднея долітатиме усього за 2,5 години (а не 21 годину, як зараз).

Американське космічне агентство NASA має намір збудувати гіперзвуковий пасажирський літак, який зможе не тільки виходити за межі земної атмосфери, але й облетіти земну кулю за лічені години.

На такому повітряному судні переліт з Нью-Йорка до Сіднея триватиме не 21 годину, як зараз, а всього 2,5 години. Щоб досягти цього, літак має літати з п'ятикратною швидкістю звуку.

На цей проект буде виділятися щорічно по 5 млн доларів. Фінансування передбачено на найближчі три роки.

Гіперзвуковий літак поки є досить новою ідеєю, яка базується на конкордах, що літали з дворазовою швидкістю звуку.

Між тим розробникам нових технологій доведеться зіткнутися з низкою труднощів. Зокрема, їм належить вивчити поведінки швидких потоків повітря, зменшити масу повітряного судна, зміцнивши разом з тим його корпус, щоб обшивка літака могла витримувати швидкі перепади температур.

Нагадаємо, що в травні цього року армія США провела випробування гіперзвукової крилатої ракети X-51A Waverider, яка розвинула швидкість у шість разів більшу за швидкість звуку (більше семи тисяч кілометрів на годину). Вашингтон планує до 2017 рік взяти такі ракети на озброєння.

Розробку гіперзвукових ракет нового покоління почала і Росія. Як повідомив генеральний директор корпорації "Тактичне ракетне озброєння", їхня мета – ракети, здатні літати зі швидкістю у 10-12 разів більшою за швидкість звуку.

Читайте також:

США запустили безпілотний військовий космічний корабель

Росія почала розробку гіперзвукових ракет нового покоління

NASA планує відправити космонавтів на Марс і залишити їх там назавжди

"Лайнер мрії" Boeing-787 здійснив свій перший політ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: