NASA показала знімки новоутвореного кратера на Марсі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кратер з'явився між 2016 та 2019 роками.

Астрономи NASA за допомогою апарату Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) отримали знімок невеликого кратера, який недавно з'явився на Марсі від зіткнення з метеоритом.

Про це повідомляє Space.com.

Зазначається, що діаметр вирви близько 15-16 метрів, а помітили кратер у квітні 2019 року в регіоні долини Марінера.

Дослідники відзначають, що він утворився між вереснем 2016 і лютим 2019 року. Точніше визначити час появи вчені не можуть, оскільки MRO не може вивчати всю поверхню Червоної планети з мінімальними інтервалами.

За словами Вероніки Брей з команди HiRISE, діаметр метеорита, який впав на Марс, не перевищував 1,5 метрів, він би навряд чи пережив входження в атмосферу Землі. Разом з тим, він виявився досить твердим навіть для Марса, оскільки ніяких ознак того, що він розпався на частини, дослідники не помітили.

Вчені також підкреслюють, що на зображенні можна чітко побачити наслідки зіткнення: темний пил піднявся в повітря, а потім осів на поверхню. Метеорит також міг оголити базальтову породу під поверхнею Марса.

Упродовж багатьох років секрети криваво-червоної планети, названої на честь римського бога війни Марса, не давали спокою людству. Чи могло на ній утворитися життя? Чи придатна вона для колонізації? Марс поставав "героєм" у багатьох літературних творах. Викликав жвавий інтерес він і у наукових колах. Як досліджували четверту планету від Сонця – читайте у спецпроекті ТСН.ua.

ВідеоЗонд InSight зафіксував підземні поштовхи на Марсі

Науковці вперше в історії зафіксували підземні поштовхи на Червоній планеті. Відкриття зробив французький сейсмометр - його на Марс доправили у грудні минулого року за допомогою апарату NASA під назвою InSight.  

Зонд InSight зафіксував підземні поштовхи на Марсі

Залиште свій коментар

Вибір редакції