Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
NASA показали детальне зображення слідів древніх річок на Марсі

NASA показали детальне зображення слідів древніх річок на Марсі

Знайдені камені можуть бути ідеальними для перевірки того, чи було життя на Марсі.

Камені, залишені стародавніми марсіанськими річками, були виявлені NASA в деталях з використанням експерименту з візуалізації з високою роздільною здатністю (HiRISE). Через мільярди років після того, як вода текла марсіанською поверхнею востаннє, залишений ефект добре видно з орбіти.

Про це пише IFL Science.

Питання про те, чи мав коли-небудь Марс поверхневі води та чи були вони довговічними, було предметом суперечок. Нове відкриття показує у деталях відслонення, яке розташоване близько північно-західного краю кратера Еллади, якому чотири мільярди років.

Кратер становить дві тис. кілометрів завширшки, що є у рази більшим за будь-який кратер на Землі. Дно кратера розташоване на глибині більш ніж дев'яти тис. метрів - ця відстань більша, ніж від рівня моря до вершини гори Еверест. Така висота робить атмосферу набагато товщою і тому краще підходить для рідкої води. Дослідники описують набір шаруватих каменів висотою 200 метрів, залишених проточною водою. 

"Це разюче схоже на осадові породи на Землі", - зазначив доктор Франческо Салезія з Утрехтського університету.

Марс ріки
iflscience.com

Зміщувані піщані мілини в скелях доводять, що осадження було повільним. 

"Річки, які утворили ці камені, були не разовою подією - вони, ймовірно, були активні протягом десятків і сотень тисяч років", - сказав Девіс. 

Знайдені камені можуть бути ідеальними для перевірки того, чи було життя на Марсі. Якщо життя існувало в той час, вона, безсумнівно, процвітала в такому потоці і залишала свій слід у відкладеннях.

На Марсі, ймовірно, колись було багато таких осадових оголень, але більшість з них, які пережили ерозію наступних вод, були поховані під піщаними дюнами. 

Нагадаємо, група японських вчених виявила в карбонатних мінералах марсіанського метеорита органічні речовини, які містять азот. Молекули збереглися на Червоній планеті від часів нойського періоду - ранньої епохи геологічного розвитку Марса. З цього випливає, що їм близько чотирьох мільярдів років. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції