NASA показало "серце" Плутона, котре схоже на "лампу із лавою"

Науковці розгадали секрет дивних "рубців" на поверхні Плутона.

NASA показало "серце" Плутона, котре схоже на "лампу із лавою".

Так само, як і в "лампі із лавою", велика частина крижаної поверхі Плутона постійно оновлюється за допомогою процесу, який називається конвекція, - старі поверхневі льоди замінюються на нові.

Також геофізики з США пояснили механізм утворення неправильних багатокутників на Плутоні — ділянок на плато Супутник, розділених мережею темних ліній, які схожі на геометричні фігури. 

Багатокутники, які розташовані на плато Супутник в екваторіальній частині карликової планети, заповнені головним чином азотним льодом (а також метаном і окисом вуглецю) і в діаметрі досягають 10-40 кілометрів.

Центри цих ділянок піднімаються на кілька десятків метрів над каналами темного кольору, які поділяють фігури одну від одної. Геофізики показали, що найбільш реалістичним сценарієм їх утворення є термічне стиснення і конвекція в шарі азотного льоду, що пояснює велику ширину каналів. Діаметр багатокутників дозволяє припустити, що товщина його криги досягає десяти кілометрів. Швидкість конвекції оцінюється в 1,5 сантиметра на рік, що дозволяє припустити, що вік найбільш молодих багатокутних утворень на Плутоні не перевищує півмільйона років.

До своїх висновків геофізики прийшли, проаналізувавши дані станції New Horizons і провівши відповідне комп'ютерне моделювання.

Вчені зазначають, що аналогічні процеси відбуваються і на інших об'єктах в поясі Койпера, а також планетах і супутниках Сонячної системи.

NASA представило відеоролик, зібраний з найбільш детальних зображень Плутона, отриманих автоматичною станцією New Horizons.

Знімки були зроблені фотокамерою LORRI при прольоті New Horizons над поверхнею карликової планети 14 липня 2015 року. Зонд зміг побачити вузьку (75-90 кілометрів) смугу поверхні. На відстані 15 850 кілометрів LORRI домоглася роздільної здатності 80 метрів на піксель.

ВідеоНауковці NASA опублікували фото долин у формі серця на Плутоні

NASA показало знімок "затонулого" серця Плутона

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: