НАСА пообіцяло мільйон доларів за найкращу модель робота для польотів на Марс

Роботам належить впоратися з наслідками шторму на Марсі.

НАСА оголосило конкурс на розробку віртуальної моделі людиноподібного робота для польотів на Марс.

Про це пише "Лента.ру".

За основу має бути взятий Robonaut 5 (R5) — андроїд, створений фахівцями НАСА. Перед учасниками проекту стоїть мета навчити роботів виконувати складні і небезпечні завдання, змодельовані в лабораторії на Землі, які виникнути на Марсі. Наприклад, вони повинні будуть відпрацювати виниклу на борту космічного корабля аварійну ситуацію, в результаті якої втрачається зв'язок з Землею.

Також роботам належить впоратися з наслідками шторму на Марсі.

У NASA пояснили, що вже існуючих роботів використовувати у відкритому космосі неможливо через дуже низькі температури і несприятливі умови на Червоній планеті.

Тому фахівці порадили потенційним розробникам спиратися у своїх моделях на принцип еластичності, а не гідравліки, яка лежить в основі управління сучасними роботами.

Розробник кращої моделі робота отримає від НАСА один мільйон доларів.

Нагадаємо, геофізики з США виявили на Марсі свідоцтва існування льодовикового періоду. Зараз планета, на думку вчених, виходить з нього і переходить у фазу глобального потепління. Для Марса, як і для Землі, характерні льодовикові періоди. Однак на Червоній планеті вони більш виражені, ніж на Блакитний.

ВідеоУкраїнці розробили пальне для "марсоходу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: