NASA повторить героїчний вчинок Брюса Вілліса з "Армагедону"

Дата публікації
Перегляди
4746
Поділитись:
WhatsApp
Viber
NASA повторить героїчний вчинок Брюса Вілліса з "Армагедону"

Вчені NASA готуються до висадки на астероїд / Фото: Вести

Барак Обама вже поставив перед астронавтами завдання - до 2025 року висадитися на астероїд.

Американське космічне агентство NASA збирається повторити подвиг Брюса Вілліса з фільму "Армагеддон".

У лабораторії віртуальної реальності NASA вже відпрацьовують приземлення на астероїд.

У їх завдання входитиме зміна траєкторії небезпечного космічного об'єкта, щоб уберегти Землю від зіткнення. Поки ж астронавти, що беруть участь в експериментах, стикаються тільки з труднощами.

"На цьому апараті я відпрацьовую, як краще відламувати шматок породи чи робити забір ґрунту", - пояснює один з учасників експерименту.

Радіосигнал з обраного NASA астероїда на Землю йде 50 секунд. З такою затримкою астронавти і навчаються виконувати команди з центру.

Читайте також: Росія хоче переплюнути NASA і відправитися аж до Юпітера

У лабораторії віртуальної реальності намагаються з'ясувати, скільки часу потрібно астронавтові, щоб перебратися з однієї космічной копальні на іншу.

Лабораторія віртуальної реальності NASA / Фото: Вести
Але завдання максимум, поставлене президентом Бараком Обамою, до 2025 року не просто підлетіти, а висадитися на астероїд. Поки це вдавалося тільки Брюсу Віллісу в голлівудському фільмі "Армагеддон".

"У Брюса було завдання рознести астероїд на шматки і уникнути зіткнення із Землею. І до речі, невідомо, чи пішло це на користь. Адже осколки теж небезпечні", - розповідає про програму менеджер проекту, астронавт NASA Майкл Кернхарт.

За його словами, прототип апарату для висадки астронавтом на астероїд вже готовий. Всередині все виглядає, як тренажер для пілотів цивільної авіації.

Пристрій, що прикріплює і відкріплює космічний костюм зараз теж проходить обкатку.

Втім, зазначають учені, досі немає відповіді на головне питання: що робити з нульовою гравітацією. Адже на астероїді, на відміну від того ж Місяця, сила тяжіння практично відсутня.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Дата публікації
Перегляди
4746
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація