Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
NASA пояснило походження загадково рівного айсберга, який викликав шквал суперечок у Мережі

Аби заспокоїти користувачів, вчені проаналізували супутникові знімки та з'ясували походження незвичної форми.

Айсберг практично ідеальної рівної форми, який не давав спокою користувачам, відколовся від шельфового льодовика рік тому і за цей час пережив безліч зіткнень з іншими айсбергами.

Історію "подорожей" брили льоду розповіли в NASA.

Айсберг з прямими кутами зняв фахівець агентства Джеремі Харбек під час польоту в межах дослідницької програми зі спостереження за полярними льодами IceBridge. Спочатку через його форму вчені припустили, що він нещодавно відколовся від шельфового льодовика Ларсен.

Однак згодом вчені проаналізували супутникові знімки та з'ясували, що айсберг сформувався ще в листопаді 2017 року, за кілька місяців після того, як від льодовика відколовся інший величезний айсберг, який назвали A-68.

Тоді довжина айсберга становила близько чотирьох кілометрів. Потім айсберг почав рухатися на північ і на своєму шляху постійно стикався з іншими брилами льоду. Саме через це айсберг втратив понад два кілометри довжини та поступово "обточився" до своєї нинішньої форми.

Нагадаємо, після публікації світлини користувачі засипали коментарі до неї припущеннями про позаземне походження брили, а дехто навіть запідозрив обман.

ВідеоДо берегів Гренландії впритул наблизився величезний айсберг заввишки з Біг-Бен

Якщо крижана гора розпадеться на шматки, поселення Іннаарсуїт може накрити цунамі. У цьому селі живуть лише 170 людей - усі налякані, адже айсберг вагою 11 мільйонів тонн може поховати їхні домівки. З небезпечних районів поблизу узбережжя вже евакуювали жителів.

До берегів Гренландії впритул наблизився величезний айсберг заввишки з Біг-Бен

Залиште свій коментар

Вибір редакції