NASA опублікувало свої спостереження за "життям" на супутнику Юпітера

Раніше агентство повідомляло про "незвичайну активність" на поверхні супутника найбільшої планети Сонячної системи.

Астрономи NASA, використовуючи космічний телескоп "Габбл", зафіксували незвичайне явище на поверхні супутника Юпітера під назвою Європа.

За словами дослідників, це, ймовірно, струмені водяної пари, які прориваються на поверхню супутника з-під товстого шару льоду. Інформацію про це NASA оприлюднило в понеділок, 26 вересня. 

Цікаво, що інформацію з "Габблу" NASA отримали ще 2014 року, однак, остаточне зображення поверхні Європи науковці одержали після того, як зібрали докупи інформацію з місій своїх космічних апаратів "Галілео" та "Вояджер".

Це відкриття підвищує ймовірність того, що під час місій до Європи дослідникам не знадобиться просвердлювати товстий шар льоду, щоб взяти зразки тамтешнього океану. Достатньо буде взяти зразки води з поверхні супутника, яку "виб'є" на поверхню пара.

"Океан Європи вважається одним з найбільш перспективних місць, що можуть потенційно приховувати життя в Сонячній системі", — заявив Джеф Йодер, помічник адміністратора Управління наукових польотів NASA у Вашингтоні.

"Ці струмені, якщо вони дійсно існують, можуть дозволити нам брати зразки підповерхневих вод океану Європи у новий спосіб", — додав Йодер.

Учені NASA припускають, що струмені пари з вкрапленнями води підіймаються на висоту 200 км над поверхнею супутника, внаслідок чого на ньому йде "дощ".

До слова, Європа вкрита гігантським океаном, обсяги води в якому вдвічі перевищують обсяги води на Землі. Однак, він захищений товстим шаром льоду.

Нагадаємо, нещодавно NASA повідомили про існування планети з двома сонцями. За словами астрономів, ця екзопланета розташована у 8 тисячах світлових років у напрямку до центру нашої Галактики. Цікаво, що про неї дослідники також дізналися за допомогою телескопа "Хаббл".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: