NASA сфотографувало коралового птеродактиля над океаном

Архіпелаг Теркс і Кайкос в Атлантичному океані на знімку з космоса перетворився на літаючого над водою птеродактиля.

Американське космічне агентство NASA опублікувало надзвичайно красивий знімок архіпелагу Теркс і Кайкос в Атлантичному океані (розташований на північ від Гаїті).

Частково безлюдні острови, які не зачепила індустріалізація, та їх ніжно-блакитна коралова основа склалися в образ птеродактиля, що летить над водою.

До архіпелагу входять вісім порівняно великих островів і декілька дюжин зовсім дрібних. З них лише на п'ятьох великих островах живуть люди, інших досі обходила цивілізація.

Фотографію Теркс і Кайкос зробив ASTER – інструмент, що знаходиться на борту супутника Terra. Кольори на зображенні природні. Море синє, рослинність зелена, сірим кольором виділяються міські ландшафти. У кадр потрапила тільки частина острівного ланцюга. На фото показані великі острови Гранд-Терк і Солт-Кей, а також декілька зовсім дрібних острівців. Зображення повернене праворуч на 90 градусів.

Острови Теркс і Кайкос були відкриті і заселені іспанцями на початку XVI століття. До цього, за різними джерелами, вони були або безлюдними, або зайнятими невеликою популяцією індійців Тейнтос, з групи Араваків.

У XVIII сторіччі на островах розпочали видобуток солі, тому сюди щорічно прибувало багато робочих, зокрема і негрів-рабів. Цей промисел забезпечував стабільність місцевої економіки аж до середини XX сторіччя.

Наразі архіпелаг - Британська заморська територія, де Великобританія зберегла за собою повноваження з питань оборони і міжнародних відносин. Населення близько 22 тисяч людей. Загальна площа архіпелагу 417 квадратних кілометрів.

Читайте також:

Нащадок Ротшильдів перепливе океан на судні з пластикових пляшок

Кінець космосу

Вчені показали чорну діру зсередини

NASA готує нову місію на Венеру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: