НАСА створює корабель, щоб назавжди переселяти людей на інші планети

НАСА почало роботу над проектом, який передбачає переселення людей на інші планети з метою їх колонізації. Шукатимуть тих, хто згоден ніколи не повертатися на Землю.

НАСА та Управління перспективних досліджень Міністерства оборони США (DARPA) почали роботу над проектом Hundred-Year Starship, спрямованим на створення першого в історії людства космічного корабля з переселенцями на інші планети.

Люди, що опинилися на його борту, будуть знати, що вже ніколи не повернуться додому.

За словами Саймона Піта Вордена, директора Дослідницького центру НАСА ім. Еймса, Національне управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору виділив 100 тис. дол., а DARPA – мільйон на цей проект.

"Двадцять років тому про таке можна було тільки шепотітися в темних коридорах під страхом звільнення", - зазначив Ворден (до речі, він був звільнений свого часу президентом Бушем-старшим).

За словами Вордена, НАСА вже вивчає електричні силові установки. На його думку, перші поселенці з'являться на Місяці або Марсі до 2030 року.

Ідею про космічних переселенців нещодавно розробили американці Дірк Шульце-Макуш і Пол Девіс. У їхній статті, що вийшла в Journal of Cosmology, пропонується відправити на Марс астронавтів без права повернення для створення першої постійної колонії.

Час від часу їм будуть присилати певні речі, але в цілому марсіанам доведеться піклуватися про себе самостійно: добувати воду, будувати житло, отримувати поживні речовини, налагоджувати процеси мінеральної та хімічної переробки. Іншими словами, вони стануть творцями марсіанської промисловості, яка в кінцевому рахунку закладе основу майбутньої колонізації. А ще це запорука того, що слідом за ними прийдуть і інші люди - хоча б довідатися про успіхи.

Тим самим буде усунута головна фінансова і технічна складність пілотованого польоту на Марс - доставка астронавтів додому.

Пол Девіс, космолог з Університету штату Арізона, не бачить в цьому нічого жорстокого: "Подібна місія буде мало чим відрізнятися від експедицій перших білих поселенців в Америці, які залишали Європу практично без надії на повернення".

Але спочатку доведеться розробити нові двигуни, які піднімуть ракету з мінімальною витратою пального і дозволять благополучно приземлятися на Марс.

"Ларрі Пейдж (співзасновник Google) запитав мене пару тижнів тому, скільки це буде коштувати, і я сказав йому, що 10 млрд. дол. Його відповідь була такою: "Чи зможете укластися в 1-2 млрд дол.?" Так що мова тепер йде вже всього лише про ціну питання", - підкреслив Саймон Ворден.

На якій би сумі вони ні зійшлися, вартість прощання навіки з родичами і друзями нічим не виміряти. Психологи і психіатри НАСА активно вивчають реакцію на тривалу ізоляцію й розлуку з близькими.

Доцент Університету штату Вашингтон Шульце-Макуш упевнений, що зміг би це зробити (відлетіти і не повернутися), але тільки після того, як його діти стануть дорослими.

У вересні повідомлялося, що а межами Сонячної системи на відстані 20 світлових років від Землі відкрита планета, потенційно придатна для життя.

За оцінкою американських астрономів, на поверхні небесного тіла може бути вода в рідкому стані, а сила гравітації вказує на наявність атмосфери.

Читайте також:

Для дослідження Марсу учені "апгрейдили" марсохід

Український космонавт відправиться на МКС

Астроном спіймав з планети-близнюка Землі загадкові сигнали

Знайдена планета, придатна для життя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: