NASA вдалося чітко побачити зіткнення галактик

Трьом телескопам вдалося побачити внутрішні структури зіткнених галактик, розташованих на відстані 62 мільйонів світлових років від Землі.

NASA опублікувало знімок зіткнення галактик Антени (об'єкти NGC4038 і NGC4039) у високій роздільній здатності.

Фотографія представляє собою композицію трьох кадрів, зроблених телескопами "Чандра" (синій), "Спітцер" (червоний) і "Хаббл" (жовтий). На знімку добре помітні внутрішні структури зіткнених галактик, розташованих на відстані 62 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї південному Ворона.

За даними вчених, процес зіткнення триває вже як мінімум 100 мільйонів років. У регіоні, де стикаються галактики, спостерігається інтенсивне зореутворення. Молоді зірки нагрівають газ і пил, і це світіння добре видно в інфрачервоному діапазоні, в якому працює "Спітцер".

Крім цього, дані "Чандра", який веде спостереження в рентгенівському діапазоні, показують присутність у цьому регіоні космосу великої кількості останків найновіших.

Зовсім недавно вчені, які працюють з "Хаббла", опублікували знімки туманності NGC 2467, розташованої в сузір'ї Корма. Туманність складається в основному з водню і віддалена від Землі на 13 тисяч світлових років.

Читайте також:

У п'ятницю ввечері на небі збереться Парад планет

Створено перше тривимірне відео вибуху наднової зірки

На Сонці стався потужний викид: скоро плазма досягне Землі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: