НАСА відкладає запуск марсохода

Національне агентство США з аеронавтики і космічних досліджень затримало запуск свого нового марсохода, який повинен був відправитися на Марс наступного року.

За словами представників агентства, це викликано проблемами з тестуванням, і тепер запуск робота-марсохода MSL переноситься на кінець 2011 року.

Згідно з розрахунками, затримка в запуску марсохода обійдеться НАСА в додаткових 400 мільйонів доларів, а загальна вартість проекту може вирости до 2 мільярдів доларів.

Абревіатура в назві робота означає "Марсіанська наукова лабораторія", а технології, використані в його конструкції, дозволять вченим дати більш-менш чітку відповідь на питання, чи існувало коли-небудь життя на Марсі.

Найсприятливіший для запуску апарату період, коли Земля і Марс знаходяться в максимально сприятливій для космічних польотів позиції, випадає раз в два роки і триває всього декілька місяців.

У зв'язку з перенесенням термінів запуску ученим й інженерам нічого не залишається, як чекати наступного сприятливого "вікна", яке з'явиться не раніше 2011 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: