Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
NASA відновило зв'язок із космічним апаратом, який зник 2 роки тому

Апарат STEREO-B вивчав сонячну активність.

NASA вдалося відновити контакт з апаратом STEREO-B, зв'язок з яким була втрачена майже два роки тому.

Про це повідомляється на сайті американського космічного агентства.

2006-го року NASA запустило місію STEREO (Solar TErrestrial RElations Observatory), головною метою якої було вивчення сонячної активності. В рамках цієї місії в космос було запущено два апарати – STEREO-A і STEREO-B

Вже 2014-го році агентство вирішило на деякий час перевести обидва апарату в режим очікування, щоб зберегти апаратуру. Перш ніж зробити це NASA провело серію тестів із перезавантаження систем, щоб перевірити, чи відновиться зв'язок після того як апарати вийдуть зі "сну". STEREO-A з випробуваннями впорався, а STEREO-B після цього перестав посилати зворотні сигнали.

Після цього NASA тривалий час намагалося відновити зв'язок із апаратом, використовуючи при цьому мережу далекого космічного зв'язку. Вона застосовується в основному для відстеження міжпланетних космічних апаратів та обміну даними з ними.

Співробітники космічного агентства протягом кількох годин вивчали сигнал зі STEREO-B, щоб визначити положення апарата. Після цього контакт був припинений для збереження заряду батареї.

STEREO-B — один із двох апаратів, запущених у рамках місії NASA з вивчення сонячної активності. Контакт з апаратом був втрачений 1 жовтня 2014 року після перезавантаження системи в ході одного з тестів.

Другий апарат місії STEREO-A працює без збоїв.

Агентству вдалося знову упіймати сигнал STEREO-B за допомогою системи Deep Space Network – міжнародної мережі радіотелескопів і засобів зв'язку. Найближчим часом фахівці NASA проведуть оцінку стану STEREO-B після 2-річної перерви.

Залиште свій коментар

Вибір редакції