Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
NASA відзняло унікальні сріблясті хмари із "позаземним походженням"

Вони досі залишаються маловивченими і цікавлять науковців, адже піддаються впливу гравітаційних хвиль.

Камери агентства NASA, встановлені на величезній повітряній кулі, відзняли унікальне природне явище – сріблясті хмари, які також називають мезосферними.

Про це повідомляє Science Alert.

Кулю запустили спеціально заради цього маловивченого явища. Місія Космічної агенції, названа PMC Turbo, проходила в липні протягом п'яти днів. За цей час куля від Швеції пливла над Антарктикою до Канади на висоті 80 кілометрів.

Унікальні хмари мають космічне походження і складаються із залишків кристалів льоду з крихітних метеорів, які потрапляють в атмосферу Землі. Окрім їхнього походження та краси, вони цікаві ще й тим, що піддаються впливу гравітаційних хвиль, які відіграють велику роль у передачі енергії з нижньої тропосфери у вищу мезосферу.

Хоча вчені знають, як формуються і змінюються гравітаційні хвилі, вони раніше не могли детально це показати. "Вперше ми змогли візуалізувати потік енергії від гравітаційних хвиль", - розповів один із дослідників Дейв Фрітс. "На великій висоті ми змогли побачити, як гравітаційні хвилі розбиваються, наче хвилі океану".

Нагадаємо, науковці NASA досліджують, як саме тривале перебування у космосі може вплинути на людський організм. Про вищий зріст, набрякле обличчя та інші наслідки життя у космосі, про які варто знати кожному, читайте у матеріалі TСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції