NASA втратило наносупутник із сонячним вітрилом

NASA втратило зв'язок з так званим наносупутником NanoSail-D, оснащеним сонячним вітрилом.

Американське космічне агентство NASA втратило зв'язок з так званим наносупутником NanoSail-D, оснащеним сонячним вітрилом.

Як повідомляє портал ScienceNOW, наразі фахівці не знають, що саме пішло не так.

За даними агентства, апарат був викинутий на орбіту з іншого супутника FASTSAT 6 грудня. 9 грудня NanoSail-D повинен був передати на Землю сигнал про розгортання вітрила, однак цього не сталося.

Фахівці NASA розглядають три можливі версії події. Перша припускає, що ємність акумулятора NanoSail-D виявилася недостатньою для роботи на орбіті при дуже низьких температурах. Згідно з другим варіантом, апарат не був викинутий на орбіту, незважаючи на сигнал, що надійшов на Землю. Третя версія полягає в тому, що NanoSail-D не зміг розгорнути своє вітрило.

Апарат NanoSail-D є прототипом малобюджетних супутників, які теоретично могли б використовуватися космічними агентствами. Розмір наносупутника можна порівняти з розміром батона хліба, а площа його сонячного вітрила складає близько десяти квадратних метрів. Крім NanoSail-D, материнський супутник FASTSAT несе ще п'ять пристроїв, які поки що працюють нормально.

Якщо викид NanoSail-D все ж пройшов успішно, то апарат стане першим супутником, запущеним на орбіту NASA з іншого супутника. Передбачається, що в майбутньому така технологія виведення в космос невеликих апаратів може застосовуватися досить широко.

Читайте також:

Оприлюднено нову теорію про виникнення кілець Сатурна

Три російські супутника впали у Тихому океані

США запустили "найбільший у світі" супутник-шпигун

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: