Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
NASA запустило ракету з першим ступенем українського виробництва

Уже в четвер до МКС долетить 3 тонни вантажу.

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) 21 травня здійснило успішний запуск ракети Antares з острова Волопс на східному узбережжі США.

Станом на 12:10 ракета-носій Antares успішно відділилася від самого вантажу компанії OrbitalATK.

Про підготовку до запуску ракети йшлося у сюжеті "ТСН.Ранок".

Перший ступінь цієї ракети був створений українськими конструкторами з "Південмашу".

"Прекрасні інженери, низка з них приїхала сюди на космодром, аби інтегрувати перший ступінь, вони ж контролюватимуть телеметрію протягом зворотнього відліку", - розповів заступник директора програми Antares Курт Еберлі.

За словами представника космодрому Майкла Брейнарда, перший ступінь – це, по суті, пальне для ракети. Фактично – величезний бензобак, за допомогою якого злітає ракета.

У NASA сподіваються, що вже в четвер ракета доправить до Міжнародної космічної станції понад 3 тонни вантажу, який дозволить провести на МКС близько 50 нових дослідів.

Запуск ракети Antares спочатку мав відбутися ще 19 травня, однак його відклали через складні погодні умови.

Нагадаємо, проект Antares почався ще у 2013 році. У ньому Україна створює основну конструкцію першого ступеня ракети-носія Antares, призначеної для доставки вантажів на МКС з космодрому Уолопс (США). З початку реалізації програми відбулося 5 пусків, 4 з яких завершилися успішно.

ВідеоЗ космодрому у США злетить ракета, яку НАСА допомагає будувати Україна

Про те, де саме стали в пригоді досвідчені інженери "Південмашу" і, які шанси, що міжнародна космічна станція не голодуватиме, дізнавався кореспондент ТСН.

З космодрому у США злетить ракета, яку НАСА допомагає будувати Україна

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції