NASA запустило відразу два супутника - дослідника на Місяць

Американське космічне відомство запустило на Місяць відразу два дослідницькі супутники. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Національне управління по аеронавтиці і дослідженню космічного простору США НАСА з космодрому на мисі Канаверал за допомогою ракети-носія "Атлас-5" запустили два супутники для дослідження Місяця, що означає офіційний початок реалізації програми "Повернення американців на Місяць". Мета - намітити місце висадки астронавтів і перевірити, чи є на її південному полюсі вода.

До природного супутника Землі NASA вперше за останнє десятиліття відправило "Місячний орбітальний розвідник" (МОР), який протягом року повинен буде обертатися по полярній орбіті заввишки всього 50 км. Так близько до поверхні Місяця не наближався ще жоден зонд.

Головне завдання апарату, як відзначили в NASA, - "здійснювати дослідження, необхідні для підготовки майбутніх експедицій".

Разом з МОР до Місяця відбув супутник для спостережень і вимірів в місячному кратері. Він обладнаний спектрометром, фотокамерою і чотирма камерами, що працюють в інфрачервоному режимі.

Його завдання - перевірити гіпотезу про наявність в полярних кратерах замерзлих водяних "покладів". Для цього передбачається "вистрілити" по дну одного з кратерів відпрацьованим верхнім ступенем ракети масою близько 2,3 тонни, щоб викликати колосальний вибух.

А сам супутник, який відокремиться від ракети за дев'ять годинників до удару, тобто зовсім недалеко від поверхні, повинен буде пролетіти через хмару пилу і уламків, що підніметься на висоту більше 9,5 км., і провести необхідні виміри на предмет виявлення водяних часток.

Після закінчення місії зонд звалиться в сусідній кратер, викликавши другу хмару пилу, яку належить проаналізувати вже "Місячному розвідникові".

На створення зондів і підготовку до польоту було витрачено 583 млн доларів.

 

Читайте також:

Запуск шатла "Індевор" відмінили через поломку

Японці розіб’ють космічний зонд об поверхню Місяця

Космічного туриста навчать їсти в невагомості й розмовляти російською

Шатл "Атлантіс" приземлився в Каліфорнії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: