NASA запустить на Марс безпілотник

Безпілотник вирішить проблему, яка полягає в тому, що орбітальні зонди знаходяться  занадто далеко від поверхні планети, а марсоходи - занадто близько.

NASA розробляє проект "Повітряного дослідника навколишнього середовища регіонального масштабу" (Aerial Regional-Scale Environment Surveyor, ARES), безпілотного літального апарату, який допоможе в дослідженні Марса.

За словами науковців, це рішення проблеми, яка полягає в тому, що орбітальні зонди знаходяться  занадто далеко від поверхні планети, а марсоходи - занадто близько.

"Існує цілий клас вимірювань, які можна виконати лише за допомогою літальних апаратів, По-перше, вимірювальний прилад повинен знаходитися в декількох кілометрах над поверхнею планети. По-друге, він повинен знаходитися там якийсь час, причому в русі", - говорить керівник проекту Джоел Левін.

Основна мета безпілотника майбутнього полягає в пошуку в атмосфері Марса речовин і слідів хімічних реакцій, а саме газів, які можуть свідчити про наявність біологічної активності: метану, аміаку, закису азоту. Оскільки ці сполуки є короткоживучими, вони не накопичуються в атмосфері в таких кількостях, щоб їх помітив зонд. Через них треба пролетіти.

У апарата є і ще одна перевага: йому не складе праці подолати пересічену місцевість марсіанських пустель - гори, вулкани, глибокі долини та каньйони. В південній півкулі Марса, наприклад, є район, де кратерів так багато, що всюдихід там не пройде.

Прототипи ARES вже проходять випробування в аеродинамічній трубі Дослідницького центру Ленглі. Безпілотник планується запустити на ракеті "Дельта-4". На Червону планету він прибуде через дев'ять місяців. За 12 годин до виходу на марсіанську орбіту космічний корабель викине модуль AeroShell, який допоможе апарату не згоріти в щільних шарах атмосфери. Приблизно в 30 кілометрах над поверхнею ARES покине захисну оболонку, розгорне крила і включить реактивні двигуни. Його політ почнеться в півтора кілометрах над планетою.

Літак буде працювати на ракетному паливі. Коли воно закінчиться, ARES сяде на Марс і продовжить функціонувати в якості стаціонарної лабораторії.

Читайте також:

NASA планує відправити космонавтів на Марс і залишити їх там назавжди

Для дослідження Марсу учені "апгрейдили" марсохід

Учені знайшли нові підтвердження життя на Марсі

В Інтернеті опубліковано найточнішу карту Марса

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: